Krzepice

Przebudują linię, ale jak?

Znam już dwie wersje. Jedna taka, że linia będzie „wyrzucona” na zewnątrz, poza osiedle. Druga – że będzie w tym samym miejscu, tylko jako linia kablowa. Najprawdopodobniej ta wersja z ominięciem osiedla jest bardziej prawdopodobna – odpowiadał na gorąco burmistrz Krystian Kotynia. JAROSŁAW JĘDRYSIAKhttps://gazetaklobucka.pl/2017/09/20/kotynia-dostanie-podwyzke/
Przebudują linię, ale jak?

ENERGETYKA. Osiedle Dąbrowa w Krzepicach przecina z zachodu na wschód linia energetyczna. Ale słyszy się o planach jej przebudowy

Linia średniego napięcia w rejonie osiedla Dąbrowa, obecnie napowietrzna, ma być przebudowywana przez Tauron. Informacja tego rodzaju już przekazywana jest pocztą pantoflową wśród mieszkańców. Przy czym brakuje tu istotnych informacji, jak dokładnie ma wyglądać taka przebudowa.
Podczas ostatniej sesji zwyczajnej w Krzepicach radny Rafał Balcerzak pytał o stan wiedzy magistratu na temat tej przebudowy. Bo dyskutowane przez mieszkańców informacje wskazują, że chodzi o zamianę linii napowietrznej na podziemną. No ale szczegółów – w tym co do jej przebiegu – brak. A to oczywiście ludzi interesuje. Padają pytania, czy linia podziemna poprowadzona zostanie trasą tej obecnej, czy może na przykład zupełnie ominie osiedle.
Rzecz w tym, że nawet w ratuszu nie mają pewności, jak to będzie wyglądało.
– Znam już dwie wersje. Jedna taka, że linia będzie „wyrzucona” na zewnątrz, poza osiedle. Druga – że będzie w tym samym miejscu, tylko jako linia kablowa. Najprawdopodobniej ta wersja z ominięciem osiedla jest bardziej prawdopodobna – odpowiadał na gorąco burmistrz Krystian Kotynia.
Czekamy na odpowiedź energetyków. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Szczegółowo badają warunki w szkole

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024

Mierzono pył w powietrzu

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

Omówili zagrożenie wysokim poziomem wody

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2024

Ferie w GOK-u trwają

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024

Debata o bezpieczeństwie w sieci

Jarosław Jędrysiak30 stycznia 2024

Inwestycje na 14,5 miliona złotych

Jarosław Jędrysiak23 stycznia 2024