Ostrowy nad Okszą

Umowa na cztery ulice

Gmina rozpoczyna inwestycję drogową, a jednocześnie dopiero czeka na liście rezerwowej na dofinansowanie do tego zadania.
Umowa na cztery ulice

DROGI. Leśna, Brzozowa, Cicha i Bór w Ostrowach nad Okszą doczekały się remontu. Umowa już jest podpisana, więc pozostaje wykonanie inwestycji

W poniedziałek wójt Piotr Derejczyk podpisał stosowne dokumenty z firmą, którą wyłoniono do realizacji tego zadania. Inwestycja jest całkiem spora, bo dotyczy od razu czterech ulic i kosztować będzie nieco ponad 1,3 miliona złotych. Co za te pieniądze?
Przede wszystkim będzie modernizacja nawierzchni dróg i poboczy, do tego budowa chodników i odwodnienia ulicy. Nastąpi również rozbudowa oświetlenia ulicznego. To tak ogólnie, bo na Cichej zakres zadania obejmuje na przykład samo tylko oświetlenie. Przebudowa Leśnej obejmie ponad 350 metrów, Brzozowej ponad 260 metrów, a ulicy Bór – 135 metrów.
Różna będzie też szerokość dróg. Bo Leśna będzie mieć od 3,5 do 4,5 metra, a pozostałe – po 4,5 metra szerokości jezdni. Chodniki z kostki zaprojektowano w zależności od tego, na co pozwalają ogrodzenia posesji. Dlatego są miejsca, gdzie to ledwie 20 centymetrów, ale w wielu to półtora metra. Przewidziano też wykonanie w ramach inwestycji zjazdów na posesje o szerokości do 5 metrów.
Gmina zdecydowała się na realizację inwestycji ze środków własnych. Jak informuje urząd, złożono wniosek o dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, ale na razie projekt z gminy Miedźno jest piąty na liście rezerwowej w województwie. Czyli z jednej strony pieniędzy z zewnątrz jeszcze nie ma, ale szanse na nie są. I dlatego zdecydowano się nie czekać z tym zadaniem. Jeśli dofinansowanie jednak będzie, pokryje połowę poniesionych kosztów. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostrowy nad Okszą

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Ostrowy nad Okszą

Pokłócił się z żoną i pijany prawie zamarzł na skraju lasu

Jarosław Jędrysiak6 grudnia 2023

Ekopracownia pod chmurką

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2023

Ogólnopolski Turniej Eco Cup UKS Tytan Ostrowy

Marcin Syguda29 kwietnia 2023

Turniej siatkarski ECO CUP UKS TYTAN Ostrowy

Redakcja1 kwietnia 2023

Tytan jest najlepszy!

Redakcja10 lutego 2022

Uczą się przedsiębiorczości

Jarosław Jędrysiak9 lutego 2022