Ostrowy nad Okszą

Rusza przebudowa ulic

Tam, gdzie nastąpi przebudowa dróg, na całej długości części drogowej przewidziana została nawierzchnia z masy bitumicznej. ARCH.
Rusza przebudowa ulic

DROGI. Brzozowa, Leśna, Cicha i Bór. To ulice w Ostrowach nad Okszą, których przebudowa może ruszać, bo gmina rozstrzygnęła niezbędny przetarg

Jeszcze w ubiegłym tygodniu w miedzieńskim urzędzie gminy rozstrzygnięto przetarg na przebudowę czterech dróg gminnych w Ostrowach nad Okszą. Wiadomo już zatem, że ta inwestycja w ulice będzie kosztować nieco ponad 1,3 miliona złotych. A wykona ją firma spoza powiatu. Co zostanie wykonane w ramach przebudowy?
Urząd gminy precyzuje, że będzie to modernizacja nawierzchni dróg na ciągi pieszo-jezdne, budowa elementów odwodnienia ulicznego oraz oświetlenia. Inwestycja obejmie około 350 metrów Leśnej, około ćwierć kilometra Brzozowej, nieco ponad sto metrów ulicy Bór. Z kolei na Cichej prace polegać będą wyłącznie na wykonaniu oświetlenia drogowego.
Tam, gdzie nastąpi przebudowa dróg, na całej długości części drogowej przewidziana została nawierzchnia z masy bitumicznej. Szerokość od 3,5 do 4,5 metra (zależnie od drogi i miejsca). Dojdą do tego chodniki z kostki i zjazdy na posesje. Co do oświetlenia, przewiduje się tutaj 33 latarnie. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostrowy nad Okszą

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Ostrowy nad Okszą

Pokłócił się z żoną i pijany prawie zamarzł na skraju lasu

Jarosław Jędrysiak6 grudnia 2023

Ekopracownia pod chmurką

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2023

Ogólnopolski Turniej Eco Cup UKS Tytan Ostrowy

Marcin Syguda29 kwietnia 2023

Turniej siatkarski ECO CUP UKS TYTAN Ostrowy

Redakcja1 kwietnia 2023

Tytan jest najlepszy!

Redakcja10 lutego 2022

Uczą się przedsiębiorczości

Jarosław Jędrysiak9 lutego 2022