Kłobuck

Wpadli z narkotykami

Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 36 i 38 lat.
Wpadli z narkotykami

POLICJA. Kłobucka policja informuje o zatrzymaniu dwóch mężczyzn, którzy posiadali narkotyki. Jeden z nich miał je schowane w aucie, do ich odkrycia doszło w trakcie kontroli drogowej. Drugi posiadał zabronione środki w domu. Obaj zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty

Do zatrzymania doszło kilka dni temu na terenie powiatu kłobuckiego.
– Najpierw policyjni wywiadowcy w Kłobucku przy ulicy Orzeszkowej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. 36-letni mężczyzna zachowywał się nerwowo, a w jego pojeździe wyczuwalny był charakterystyczny zapach marihuany. I tym razem policyjny nos nie zawiódł. Podczas przeszukania okazało się, że kierowca w pojeździe miał schowane narkotyki. Tester narkotykowy potwierdził, że susz koloru zielonego zawinięty w folię aluminiową oraz biały proszek w woreczku strunowym to marihuana i amfetamina. Zabronione środki odurzające i substancje psychotropowe zostały zabezpieczone do dalszych badań, które wykona biegły – podaje rzecznik kłobuckiej policji, sierż. sztab. Marlena Wiśniewska.
Policja informuje też, że mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do posiadania narkotyków. A w chwili zatrzymania miał przy sobie 26 działek dilerskich marihuany i 26 porcji dilerskich amfetaminy. Grozi mu za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.
– Kłobuccy śledczy wpadli też na trop kolegi zatrzymanego 36-latka. W jego miejscu zamieszkania kryminalni ujawnili 37 działek dilerskich marihuany. Narkotyki zabezpieczono do dalszych badań, a gotówka, jaką miał przy sobie, została zatrzymana na poczet przyszłych kar. Właściciel nielegalnego towaru, 38-letni mężczyzna, również został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty dotyczące posiadania oraz udzielania zabronionych ustawą środków i substancji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, za co grozi nawet dziesięcioletni pobyt w więzieniu – dodaje policjantka. Wobec mężczyzn prokurator zastosował środek zapobiegawczy między innymi w postaci dozoru policyjnego. Policja informuje, że sprawa jest rozwojowa, a śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

„Nie umiera ten, kto żyje w naszych sercach i pamięci”

Jarosław Jędrysiak22 kwietnia 2024

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024