Wręczyca Wielka

Ruiny po rozbiórce. Brzydko i niebezpiecznie

Radna podniosła problem nieuporządkowanego terenu z przedszkola. Wygląda na całkiem zapuszczony i pozostawiony samemu sobie. Jakie dalsze plany ma wobec niego gmina?
Ruiny po rozbiórce. Brzydko i niebezpiecznie

PROBLEM. Miejsce po starym przedszkolu we Wręczycy Wielkiej robi wrażenie opuszczonego i zapuszczonego. Jakby po rozbiórce zapomniano o potrzebie zaprowadzenia porządku. Zwraca to uwagę mieszkańców, którzy postanowili nawet brać sprawy w swoje ręce i robić tam porządek. Ale okazało się, że roboty jest aż za wiele na taką obywatelską inicjatywę

– Jest tam płot, który jest na stanie gminy. Czy można by rozpocząć procedurę jego rozbiórki? Poprzez wypisanie go ze stanu majątkowego. Proszę zwrócić uwagę, że ten płot już w ogóle się rozpada, stanowi zagrożenie. Dochodzą kwestie estetyczne – zaczęła opis problemu na ostatniej sesji Anita Toborek.
Radna dodała, że płot między garażami a strefą przewidzianą pod rekreację to nie wszystko, co stanowi tu kłopot. Bo po prostu jest tam wielki bałagan.
– Mieszkańcy podjęli w sobotę próbę uporządkowania tego miejsca, posprzątania go. Natomiast plac jest tak obszerny i tak zaśmiecony jeszcze po rozbiórce [przedszkola – dop. red.], że w ciągu czterech godzin, nawet z pomocą strażaków nie byliśmy w stanie tego zrobić – dodała radna.
Toborek sugeruje, by zadanie przekazać pracownikom interwencyjnym. Jest tam roboty, w jej ocenie, na kilka dniówek. Jest też jeszcze dół do zasypania, w który miała być nawożona ziemia.
– Wszystkie następne kroki są wstrzymywane ze względu na to, że nie możemy tam wchodzić, bo stanowi to elementarne zagrożenie dla życia i zdrowia – dodała radna. Co na to wójt?
– Na ten moment zostaje wszystko tak, jak jest. Nie zamierzam prowadzić innych prac do momentu, kiedy nie zasypiemy tej dziury i nie porównamy terenu – powiedział krótko Tomasz Osiński.
Z ogrodzeniem, argumentuje wójt, trzeba poczekać dlatego, żeby ktoś nie uznał, że miejsce po przedszkolu to otwarta przestrzeń i można tam swobodnie wchodzić.
– Bo nagle możemy mieć po tych dołach jazdę quadami czy motocyklami – wyraził swoje obawy wójt.
Co do samej potrzeby zrobienia porządku na terenie po przedszkolu wójt jednak nie ma wątpliwości. Tyle że właśnie po wyrównaniu terenu – zasypaniu istniejących tam dołów. Na razie zajęto się przygotowywaniem ziemi, która pozwoli te doły wypełnić. Ma to związek z osuszaniem terenu boiska w Truskolasach. To stąd grunt trafi potem do dziury na terenie po przedszkolu.
Cóż, najwyraźniej jeszcze to trochę potrwa, zanim teren przestanie straszyć i stwarzać ryzyko dla tych, którzy się tam bez niczyjej zgody spróbują dostać. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wręczyca Wielka

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Wręczyca Wielka

Poznali magię nieba w planetarium

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

„Wiem, umiem, rozumiem”

Jarosław Jędrysiak26 kwietnia 2024

Przesadził – to mało powiedziane

Jarosław Jędrysiak13 lutego 2024

Jakie inwestycje w gminie Wręczyca?

Jarosław Jędrysiak31 stycznia 2024

Nasi na Planecie Energii

Jarosław Jędrysiak21 grudnia 2023

Sukces mażoretek

Jarosław Jędrysiak19 grudnia 2023