Kłobuck

Hala na Zagórzu za 9,2 miliona

Starostwo powiatowe wybrało wykonawcę budowy od lat oczekiwanej hali sportowej przy szkole na Zagórzu w Kłobucku. JAROSŁĽW JĘDRYSIAK
Hala na Zagórzu za 9,2 miliona

INWESTYCJA. Budowa hali sportowej z łącznikiem do istniejącego budynku szkoły w Zespole Szkół nr 1 w Kłobucku kosztować będzie prawie 9,2 miliona złotych. Właśnie rozstrzygnięto przetarg

Starostwo powiatowe wybrało wykonawcę budowy od lat oczekiwanej hali sportowej przy szkole na Zagórzu w Kłobucku. Od lat zgłaszano potrzebę powstania takiego obiektu, a niespełna dekadę temu rysowano pierwsze bardziej konkretne scenariusze, rozważając możliwości finansowania tego rodzaju budowy. Bo było pewne, że pochłonie ona wiele środków. W finale tych lat starań i oczekiwań w połowie maja rozstrzygnięto teraz przetarg – wiadomo więc, kto i za ile zbuduje halę sportową przy szkole. Starostwo otrzymało tu zresztą aż 12 ofert, a najkorzystniejszą cenowo złożyła firma z województwa świętokrzyskiego. Budowa hali ma zatem kosztować nieco ponad 9 milionów 195 tysięcy złotych. Starostwo zamierzało przeznaczyć na to do 10 milionów – i ta jedna ze złożonych ofert ten warunek cenowy spełniała.
O szczegółach tej budowy już pisaliśmy, więc teraz krótko. Przy szkole na Zagórzu powstanie hala sportowa, połączona ze szkołą łącznikiem, a dodatkowo wykonana zostanie przebudowa dojazdu (drogi wewnętrznej) do szkoły i jego oświetlenia. Hala sportowa ma być wyposażona w niezbędne pomieszczenia magazynowe i inne umożliwiające jej obsługę, w tym także w szatnie z umywalniami i toaletami. Obiekt będzie mieć przystosowania dla osób niepełnosprawnych. Według projektu hala będzie mieć łączną powierzchnię zabudowy blisko 2 tysięcy metrów kwadratowych. Z kolei przy budowie drogi dojazdowej wykonane zostaną także parkingi i różne elementy instalacji i infrastruktury. Na realizację tego zadania przewidziano 17 miesięcy. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024