Kłobuck

Leżał przy stacji paliw. Potrzebował pomocy

Odpowiedzialni policjanci udzielili pomocy mężczyźnie. Trafił do szpitala.
Leżał przy stacji paliw. Potrzebował pomocy

POLICJA. Jak reagujemy na ludzi leżących w nieoczekiwanych miejscach? O ile nie chodzi o osobę starszą, to pewnie większość pomyśli, że ktoś taki przesadził z alkoholem. Tymczasem zdarza się, że to zdrowie zawiodło. I człowiek pilnie potrzebuje pomocy

Taka sytuacja zdarzyła się w Kłobucku w rejonie ulicy Długosza w poprzedni piątek. I pokazuje, że zawsze warto sprawdzić, co się dzieje, bo być może trzeba komuś udzielić pomocy. Z daleka stwierdzić tego się nie da.
– Policjanci kłobuckiej prewencji zauważyli mężczyznę leżącego w okolicy stacji paliw. Natychmiast pojęli interwencję. Z mężczyzną nie można było nawiązać kontaktu – podaje rzecznik kłobuckiej policji, sierż. sztab. Marlena Wiśniewska.
Jak się okazało, przyczyną był tutaj atak padaczki. To poważna choroba, której ataki prowadzą często do nagłej utraty świadomości przez chorego. W czasie ataku ciało chorego porusza się w konwulsjach. Ale gdy atak ustanie, taki człowiek jeszcze dłuższy czas może leżeć bez ruchu, może się nie poruszać. Nie wiadomo też, czy w czasie utraty przytomności i ataku padaczki nie doznał obrażeń i czy nie wymaga pilnej pomocy lekarskiej. Dlatego warto się upewnić, dlaczego człowiek leży w nieoczekiwanym miejscu, i nie zakładać, że za dużo wypił. Padaczka, cukrzyca, zawał – jest wiele okoliczności, w których człowiek może pomocy wymagać i potrzebując jej – leżeć w nieoczekiwanym miejscu.
– Policjanci udzielili 36-letniemu mieszkańcowi powiatu kłobuckiego pierwszej pomocy przedmedycznej. Natychmiast wezwali także na miejsce pogotowie ratunkowe. Dzięki postawie mundurowych mężczyzna na czas trafił do szpitala – opisuje Wiśniewska. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

W tym gronie po raz ostatni

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024