Kłobuck

Spisali się na rynku

Z punktu spisowego na rynku skorzystało w niedzielę około 200 osób. UM KŁOBUCK
Spisali się na rynku

AKCJA. W tym roku mamy Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. W wyjątkowych okolicznościach pandemii, ale – nie mniej ważny niż co dekadę

Spis służy ustalaniu podstawowych wskaźników, które następnie wykorzystywane są do decyzji dotyczących gospodarki, polityki społecznej czy w ogóle kierunków rozwoju państwa. Obowiązek spisania się ma każdy. A sam spis nie jest tylko polską specyfiką, bo odbywa się w całej Unii Europejskiej. W ostatnich dwóch odsłonach spisu odstąpiono od dokonywania spisów przede wszystkim z udziałem rachmistrzów. Postawiono na możliwość samospisania się. W dobie pandemii to się dodatkowo przydało. Choć jeszcze nie wszyscy się do dziś spisali.
Sposobem zachęcenia do udziału w spisie miało być uruchomienie w ostatnią niedzielę mobilnego punktu do samospisu na rynku w Kłobucku. Zajęli się tym pracownicy magistratu. A z propozycji skorzystało w sumie prawie 200 osób. To pomysł dobry, bo nie każdy może dysponować urządzeniami, przy których pomocy będzie w stanie dokonać samospisu przez internet. W praktyce procedura zajmuje kilka minut. W przypadku wielu osób pytań będzie naprawdę niewiele.
Kto w niedzielę nie skorzystał z punktu na rynku, a chciałby dokonać samospisu, tylko potrzebuje do tego sprzętu, którego nie posiada – może odwiedzić przez cały czas trwania spisu stanowisko komputerowe przygotowane do tego celu w Urzędzie Miejskim w Kłobucku. Oczywiście w godzinach pracy urzędu. Wybierając się dokonać samospisu, trzeba mieć ze sobą przygotowane dane swoje i dotyczące członków rodziny (np. PESEL, rodzaj wykształcenia, wykonywany zawód, miejsce pracy, powierzchnia mieszkania). Kłobuckie biuro spisowe udzieli też informacji pod numerem 343 100 191. Krajowa infolinia jest pod numerem 222 799 999. Udział w samospisie uprawnia też do wzięcia udziału w loterii z nagrodami. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Pora idealna dla pikników i festynów

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Kompletnie pijana za kółkiem spowodowała kolizję

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2024

Szkolna świetlica ukończona i otwarta

Jarosław Jędrysiak10 czerwca 2024

Słowa uznania dla działaczy kultury

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2024

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024