Kamyk

Zderzyły się aż trzy auta

Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej w Kamyku.
Zderzyły się aż trzy auta

POLICJA. W poprzednią niedzielę doszło do wypadku z udziałem ciężarówki i samochodów osobowych. Kierowca największego pojazdu najechał na tył innego auta. Jeden z kierowców był nietrzeźwy. Ale… nie ten z ciężarówki

Do zdarzenia doszło tuż przed południem w poprzednią niedzielę. Według wstępnych ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego 33-letni mężczyzna kierujący ciężarowym renaultem, jadąc w kierunku Częstochowy, najechał na tył poprzedzającego go pojazdu osobowego marki Opel. Siła uderzenia wypchnęła opla na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z osobowym peugeotem, jadącym w kierunku Łobodna. Mundurowi zajmujący się wypadkiem sprawdzili stan trzeźwości kierowców. O ile kierujący ciężarówką 33-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko- kozielskiego z Opolszczyzny był trzeźwy, o tyle w organizmie 63-letniego kierowcy opla badanie wykazało stan nietrzeźwości. Trzecia uczestniczka wypadku, 21-letnia kierująca osobowym peugeotem, w chwili zdarzenia była trzeźwa.
Kierowca ciężarówki nie odniósł żadnych obrażeń. Natomiast mieszkaniec naszego powiatu kierujący oplem oraz mieszkanka powiatu częstochowskiego kierująca peugeotem z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala w Częstochowie.
Sprawą zajęli się kłobuccy śledczy, a nadzorem nad prowadzonym postępowaniem – Prokuratura Rejonowa w Częstochowie. Za naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, natomiast za prowadzenie pojazdu mechanicznego, będąc w stanie nietrzeźwości, grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara więzienia do lat 2. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kamyk

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kamyk

Dodatkowy monitoring w Kamyku

Jarosław Jędrysiak18 lutego 2024

Teren przy szkole już zagospodarowany

Jarosław Jędrysiak7 grudnia 2023

Policjanci uświadamiają rodziców

Jarosław Jędrysiak5 grudnia 2023

Musieli usunąć groźne odpady

Jarosław Jędrysiak18 września 2023

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny

Marcin Syguda11 sierpnia 2023

Przy szkole się buduje

Jarosław Jędrysiak1 sierpnia 2023