Libidza

Kto porzucił pieski w worku?

Kto porzucił pieski zamknięte w worku? Kto zapewni im nowy dom wśród dobrych ludzi?
Kto porzucił pieski w worku?

POLICJA. Ktoś zamknął małe pieski w worku i porzucił. Policja bada sprawę. Mamy nadzieję, że w finale ktoś się w końcu nauczy, że pewnych rzeczy robić nie wolno

W sobotę 4 września koło Libidzy przypadkowy świadek podczas wykonywania prac polowych znalazł biały worek jutowy zawiązany sznurkiem. W środku zamkniętych było pięć szczeniaków. Dwa z nich uciekły w stronę lasu, a trzy udało się złapać. Dostały jeść i mają właściwą opiekę. Czekają na osoby, które zechcą je zaadoptować.
Oczywiście przypadkowe ocalenie części piesków nie kończy sprawy. Jakieś stworzenie je tam w tym worku bezmyślnie porzuciło. Bezmyślnie – bo człowiek, który dopuszcza się takiego czynu, narusza prawo. Dlatego kłobuccy kryminalni prowadzą w tej sprawie dochodzenie w związku ze znęcaniem się nad szczeniętami ze szczególnym okrucieństwem.
– Osoby posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku, ulica Bohaterów Bitwy pod Mokrą 5, tel. 47 85 82 200 lub pg@klobuck.ka.policja.gov.pl. Gwarantujemy anonimowość – apeluje mł. asp. Marlena Wiśniewska z kłobuckiej policji.
Mamy nadzieję, że winowajcy kara nie minie. I że nikomu nie przyjdzie do głowy, by go kryć. Od dawna nie żyjemy w czasach, gdy właściciel mógł psu czy kotu zrobić krzywdę – i nic mu za to nie groziło. Dziś tych zdanych na nas istot broni też prawo, a nie tylko ludzkie sumienie, którego – jak widać – czasem komuś brakuje. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Libidza

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Libidza

Uczniowie znają zagraniczne zabytki

Jarosław Jędrysiak22 kwietnia 2024

Będzie jasno i bezpiecznie

Jarosław Jędrysiak31 lipca 2022

Festyn strażacki

Marcin Syguda14 czerwca 2022

Hartmann powstaje pod Kłobuckiem!

Magdalena Kurzak18 marca 2022

Potrącony na krajówce

Jarosław Jędrysiak17 grudnia 2021

Dachował na rondzie. Pijany?

Jarosław Jędrysiak17 lipca 2021