Materiał zewnętrzny

Czym jest kredyt studencki? Jak go otrzymać? Wyjaśniamy!

ARCH.
Czym jest kredyt studencki? Jak go otrzymać? Wyjaśniamy!

Studia najczęściej kojarzą się ze zwiększoną liczbą wydatków. Jednocześnie nie zawsze możliwe jest połączenie nauki z pracą. Wyjściem z sytuacji może być kredyt studencki. Jeżeli jesteś w trudnej sytuacji finansowej i potrzebujesz dodatkowych środków, możesz rozważyć skorzystanie z pomocy banku i w taki sposób sfinansować swoją dalszą edukację. Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę? Jaki bank wybrać? Gdzie jest możliwe złożenie wniosku?

1. Pożyczki studenckie — czym różnią się od kredytów gotówkowych?

2. Kredyt studencki — termin spłaty

3. Jaki kredyt studencki wybrać?

Pożyczki studenckie — czym różnią się od kredytów gotówkowych?

Pożyczki studenckie różnią się od kredytów innego typu niższym oprocentowaniem. Dodatkowo odroczony jest także okres spłaty. Z tego powodu liczba pożyczkodawców jest ograniczona. Nie znaczy to jednak, że zaciągnięcie pożyczki nie jest możliwe. Konieczne jest jednak spełnienie kilku kryteriów. Co ważne, różnią się one od wymagań, jakie stawiane są przed pożyczkodawcami w przypadku kredytów konsumpcyjnych.

Kredyt studencki nie jest przeznaczony dla wszystkich klientów. Nie mogą z niego skorzystać osoby prywatne czy firmy, mogą ją zaciągnąć jedynie studenci. Jeżeli kontynuujesz naukę na uczelni wyższej, a przy tym rozpocząłeś studia przed ukończeniem 25 roku życia, masz szansę otrzymać pożyczkę. Warto wiedzieć, że o pieniądze możesz wnioskować nie tylko na początku studiów, ale także w kolejnych latach. W takich przypadkach obowiązującym kryterium jest wiek. Osoba ubiegająca się o pożyczkę w momencie składania wniosku nie nie może mieć więcej niż 30 lat. W przypadku doktorantów górna granica wiekowa to 35 lat.

Kryterium związane z wiekiem to jednak niejedyne wymagania, które spełnić należy, jeżeli interesuje nas pożyczka na studia. O pożyczkę możesz starać się jedynie w przypadku trudnej sytuacji finansowej. Złożenie wniosku możliwe jest przez internet.

Więcej informacji na temat pożyczki studenckiej znajdziesz na stronie https://gdziepozyczyc.com.pl/kredyt-studencki-pozyczka-na-studia-ile-wynosi-jak-go-otrzymac/.

Kredyt studencki — termin spłaty

Kredyt studencki różni się od innych różnego rodzaju produktów bankowych, takich jak chwilówki czy pożyczki gotówkowe, przede wszystkim okresem spłaty. Pożyczki, inaczej niż w przypadku kredytów konsumenckich, nie spłacamy od razu. Pierwszą ratę kredytu pożyczkobiorca wpłaca dopiero dwa lata po skończeniu studiów. W trakcie trwania nauki, a także podczas lat, w których zwrot środków jest odroczony, koszty związane z odsetkami wpłaca do pożyczkodawcy państwo.

Po dwóch latach wszystkie koszty, zarówno kapitał, jak i odsetki, zaczyna spłacać pożyczkodawcy sam kredytobiorca.

Jaki kredyt studencki wybrać?

Tak jak było wspomniane wcześniej, pożyczki studenckie mają mniejsze oprocentowanie niż pożyczki przeznaczone do szerszego grona odbiorców. Ich opłacalność jest zatem dla banków mniejsza. W efekcie pożyczka tego typu nie jest oferowana przez każdą instytucję kredytową. Często pod nazwą kredyt studencki pożyczkodawca może oferować zwykły kredyt gotówkowy, który jest dla kredytobiorcy droższy. W przypadku pożyczek studenckich kryterium przyznania nie jest zdolność kredytowa, a sytuacja finansowa osoby, która składa wniosek. Warto wziąć to pod uwagę, decydując się na pożyczkę w trakcie studiów podczas studiów i wybierając bank.

Jeżeli jesteś zainteresowany kredytem, ale nie wiesz jaki produkt finansowy wybrać, sprawdź stronę gdziepozyczyc.com.pl, gdzie możesz dowiedzieć się online wszystkiego o pożyczkach.
 
 

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Materiał zewnętrzny

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 509 876 258

Więcej w Materiał zewnętrzny

Przeprowadzka na terenie Katowic – jak pozbyć się odpadów wielkogabarytowych?

Redakcja10 maja 2024

Jak wybrać odpowiednią polisę na zagraniczne wakacje?

Redakcja8 maja 2024

Borelioza a odszkodowanie – co warto wiedzieć?

Redakcja13 marca 2024

Jak można zapłacić za autostrady w Polsce?

Redakcja5 września 2023

Wyjazd motocyklem w trasę – o czym warto pamiętać?

Marcin Syguda24 maja 2023

Kupno samochodu krok po kroku — o czym pamiętać?

Redakcja25 kwietnia 2023