Kamyk

Ślubowali, więc są już uczniami

Taka uroczystość to ważne wydarzenie, które dzieci często pamiętają nawet wtedy, gdy już dorosną. Na zdjęciu mamy akurat ślubowanie pierwszaków z Kamyka.
Ślubowali, więc są już uczniami

EDUKACJA. Tradycją jest, że w okolicy daty święta edukacji uroczyste ślubowanie uczniowskie składają dzieci z klas pierwszych

Tradycję tę kultywują w wielu szkołach – i oczywiście także w naszym powiecie. Dzieci z klas pierwszych do tej pory zwykle zdążą już nieco oswoić się z nowym miejscem, z nauką w szkole – i faktycznie już czują się uczniami. Ceremonia ślubowania w takim momencie ma więc sens.
Odbyła się i w tym roku w wielu szkołach. Jako ilustrację wybieramy jedną placówkę: Zespół Szkolno- Przedszkolnego im. gen. Józefa Bema w Kamyku. Tu ślubowanie złożyło 24 pierwszoklasistów. Ceremonii przyglądali się najbliżsi, nauczyciele i najważniejsi przedstawiciele gminy Kłobuck na czele z burmistrzem Jerzym Zakrzewskim. Dzieciaczki nie tylko ślubowały, ale i występowały dla wszystkich gości. Miały okazję pochwalić się tym, co już wiedzą i potrafi ą. Uroczystość na pewno zapadnie im w pamięć. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kamyk

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kamyk

Dodatkowy monitoring w Kamyku

Jarosław Jędrysiak18 lutego 2024

Teren przy szkole już zagospodarowany

Jarosław Jędrysiak7 grudnia 2023

Policjanci uświadamiają rodziców

Jarosław Jędrysiak5 grudnia 2023

Musieli usunąć groźne odpady

Jarosław Jędrysiak18 września 2023

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny

Marcin Syguda11 sierpnia 2023

Przy szkole się buduje

Jarosław Jędrysiak1 sierpnia 2023