Biała

W Białej też lecą prawka

To kolejny z punktów na drogach naszego powiatu, gdzie przez brak rozwagi łatwo postradać prawo jazdy. Ten wóz jechał ponad dwukrotnie za szybko.
W Białej też lecą prawka

POLICJA. Mieszkaniec Częstochowy za szybko jechał jaguarem przez Białą. Ponad dwa razy za szybko, więc jakiś czas wóz postoi w garażu. A my wskazujemy kolejne miejsce, gdzie drogówka łapie i zabiera prawka za prędkość. Po to, abyście tam jechali wolniej i nie fundowali sobie problemów. Innym na drodze też to się opłaci

W ciągu ledwie kilku dni za ponad dwukrotnie przekroczoną prędkość poleciały w powiecie aż trzy prawka. We wtorek o godzinie 11.26 w Białej mundurowi namierzyli jaguara, który na ul. Częstochowskiej jechał 104 km/h. Kierowca z Częstochowy dostał punkty karne i mandat, ale pewnie najdotkliwsze będzie to, że przez kwartał nie poszaleje za kółkiem. A markowe auto będzie być może musiało stać i czekać na koniec kary swego kierowcy.
Sugerujemy, by zwrócić uwagę, gdzie najczęściej te prawa jazdy są za nadmierną prędkość zabierane. Po to o tym piszemy, żeby te miejsca były znane – by tam zwalniać i unikać kłopotów. Była więc cała seria takich przypadków zatrzymania dokumentu w Gruszewni, gdzie… wcale nie tak często trudno trafić na kierowców jadących przepisowe „50”. Bo już od dość dawna nie ma tam dozwolonej siedemdziesiątki. Niektórzy jadą też więcej niż setką. No i mają problemy. Nie idźcie ich drogą.
Biała to po prostu inne z takich miejsc, gdzie problemy z przekraczaniem prędkości są częste. Kto korzysta z tych dróg, wie dobrze, jak tam wygląda wjazd od strony Częstochowy. Niejeden „ciśnie” jak po autostradzie, a tymczasem tak nie wolno. Uważajcie na te miejsca, które „kuszą”, by mocniej wcisnąć gaz. Czasem to teren zabudowany – i potem można sobie szybko co najwyżej pospacerować. Dla niektórych może to być okoliczność, która rujnuje sprawy zawodowe. Dlatego pamiętajcie o tych miejscach, gdzie „suszą”. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biała

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Biała

Rusza przebudowa Parkowej w Białej

Jarosław Jędrysiak20 marca 2024

Wiadomo, ile warta może być przebudowa Parkowej

Jarosław Jędrysiak14 lutego 2024

Dożynki w Białej

Marcin Syguda24 sierpnia 2023

Dzielnicowy promował zawód policjanta

Marcin Syguda28 kwietnia 2023

Kiedy zajmą się Parkową w Białej?

Jarosław Jędrysiak17 kwietnia 2023

Piknik parafialny w Białej

Marcin Syguda25 sierpnia 2022