Miedźno

Wielkie Miedźno – zagłosuj, czy chcesz

Na takich blankietach mieszkańcy czterech wsi wypowiedzą się, czy chcą być jedną wsią. Wielkim Miedźnem.
Wielkie Miedźno – zagłosuj, czy chcesz

ANKIETA. Do 22 listopada uprawnieni mieszkańcy Miedźna, Wapiennika, Izbisk i Kołaczkowic mogą głosować, czy są za czy przeciw połączeniu tych wszystkich wsi w jedną. Wielkie Miedźno, jakie po połączeniu powstanie, będzie największą wsią w powiecie. Ale nie to jest głównym celem

O sprawie już pisaliśmy, więc dziś krótko. Propozycja połączenia wsi – a właściwie przyłączenia tych mniejszych do Miedźna – ma, jak przekonywał wójt, dać sporo korzyści. Podstawowa to uporządkowanie adresów i numeracji posesji, z czym od lat jest problem. Miejscowi się orientują. Przyjezdni – jeśli jeszcze nie połapali się, że są mapy z GPS i polegają na pytaniu o drogę – mogą się pogubić. Wójt zapewniał też, że w świetle przepisów dla większości mieszkańców taka zamiana nie stworzy kosztów i konieczności wymiany podstawowych dokumentów. Ewentualnie firmy mogą mieć nie tak łatwo, jak zwykli mieszkańcy.
Teraz czas wypowiedzieć się, kto chce „Wielkiego Miedźna”, a kto jednak woli, by nadal funkcjonowały dotychczasowe odrębne miejscowości. Do 22 listopada uprawnieni do głosowania mieszkańcy miejscowości Miedźno, Wapiennik, Izbiska i Kołaczkowice mogą wziąć udział w konsultacjach społecznych. Mają one formę głosowania za lub przeciw połączeniu wsi. Głosowanie odbywa się na ankietach konsultacyjnych. Te pracownicy gminy dostarczali mieszkańcom od 5 października. W każdym takim pakiecie wyborczym jest sama ankieta, a do tego koperta na ankietę – druga, zaadresowana koperta, do której trzeba będzie włożyć wymagane dokumenty wraz z głosem. Takim dokumentem jest tu przede wszystkim oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu. Musi być dołączone, by głos był ważny. Ankietę z zaznaczonym głosem i wszystko pozostałe, co potrzebne, trzeba będzie w zaadresowanej kopercie wrzucić do urny, która czeka ustawiona w urzędzie gminy. Czy powstanie „Wielkie Miedźno”? Czy pozostaną cztery odrębne wsie? Zobaczymy. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miedźno

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Miedźno

Kolejni zatrzymani z narkotykami w naszym powiecie

Jarosław Jędrysiak28 maja 2024

Jechał zalany w trupa

Jarosław Jędrysiak16 marca 2024

Ile gmina wyda na inwestycje?

Jarosław Jędrysiak26 stycznia 2024

Miedźno chce reparacji od Niemiec

Jarosław Jędrysiak9 grudnia 2023

Odblaski trafiły do kolejnych osób

Jarosław Jędrysiak16 listopada 2023

Przypominają, by nie palić śmieciami

Jarosław Jędrysiak4 listopada 2023