Powiat

Połowa się szczepiła

W Kłobucku w pełni zaszczepionych jest 53,1 procenta mieszkańców. ARCH.
Połowa się szczepiła

ZDROWIE. Blisko 50,3 procenta mieszkańców powiatu kłobuckiego przyjęło co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi. W kraju rozstrzygnięto konkurs dla najpełniej zaszczepionych gmin. Do zwycięzców nam daleko

W Polsce największy procent mieszkańców zaszczepił się w gminie Podkowa Leśna – ponad 70,2 procenta. Ta położone pod stolicą gmina jest też faktycznym miejscem zamieszkania wielu dobrze zarabiających i wysoko wykształconych mieszkańców Warszawy. Sama Warszawa wygrała w konkursie na najbardziej odporną gminę wśród dużych miast. W stolicy zaszczepiło się blisko 68,8 procenta mieszkańców. Wśród gmin średnich najwyżej jest również podwarszawskie Piaseczno – blisko 65,2 procenta zaszczepionych. W gronie gmin małych znajduje się wspomniana Podkowa Leśna. Zaraz za nią są Wronki, również mające ponad 70 procent zaszczepionych. Najlepsze w tym konkursie gminy mogły liczyć na atrakcyjne nagrody finansowe.
A u nas? W Kłobucku w pełni zaszczepionych jest 53,1 procenta mieszkańców. Hałaśliwi nieraz antyszczepionkowcy są więc w mniejszości także u nas. W powiecie również choć jedną dawkę szczepionki przyjęła już nieco ponad połowa mieszkańców.
Aktualnie nasz powiat – wracając dla ułatwienia orientacji do dawnych stref – byłby strefą żółtą. Średnia liczba zakażeń w ciągu siedmiu dni, przeliczona dla porównań na 100 tys. mieszkańców, mieści się u nas w przedziale 10-25. Na wschodzie Polski, gdzie szczepiło się nieraz poniżej ćwierci mieszkańców, ta liczba jest dziś trzy- lub nawet czterokrotnie większa. Dokładnie w połowie miesiąca mieliśmy w Polsce 16 590 zakażeń w ciągu dnia. To orientacyjnie połowa tego, co było podczas poprzedniej fali zakażeń. Od tamtej pory mniej więcej połowa mieszkańców Polski zaszczepiła się przeciw koronawirusowi. W powiecie kłobuckim w ten sam poniedziałek odnotowano 16 zakażeń. Dokładnie rok wcześniej, też 15 listopada, mieliśmy w powiecie 29 zakażeń. Czyli dziś mamy ich też mniej więcej o połowę mniej. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Świetne wyniki naszych maturzystów

Jarosław Jędrysiak12 lipca 2024

Wystartował „Dobry Start”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Podano stan kont ZUS po waloryzacji składek

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Na międzynarodowych łączach

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2024

Radary poszły w ruch

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2024

Wkrótce rusza kolejna odsłona programu „Dobry start”

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2024