Powiat

Bezrobocie jeszcze zmalało

Coraz mniej ludzi bez pracy. Coraz częściej znów praca szuka człowieka. To wszystko mimo pandemii i mimo sporego napływu pracowników z zagranicy.
Bezrobocie jeszcze zmalało

RYNEK PRACY. Nie ma śladów po koronakryzysie na rynku pracy. W październiku liczba zarejestrowanych bezrobotnych w powiecie jeszcze zmalała. Dziś bez pracy jest nawet mniej ludzi niż przed pandemią

Jeszcze we wrześniu mieliśmy w powiecie 2388 zarejestrowanych bezrobotnych. To dokładnie tyle, ile w lutym tuż przed pandemią. A teraz, w październiku 2021 roku, takich osób jest jeszcze mniej. Dane Powiatowego Urzędu Pracy w Kłobucku, podsumowujące październik, mówią o 2306 zarejestrowanych bezrobotnych. W ostatnich miesiącach liczba ta malała o kolejne dziesiątki osób bez pracy.
Dokładnie rok temu bez pracy i zarejestrowane w PUP były u nas 2452 osoby. Choć wtedy nie było piku „fali” koronawirusa. A teraz mowa o tym, że takową mamy. Epidemia najwyraźniej nie wpływa już na rynek pracy w sposób widoczny poprzez liczbę bezrobotnych. Natomiast nie można powiedzieć, że wcale nie widać, że była. Dokładnie dwa lata temu, w ostatnim październiku przed koronawirusem, było w powiecie 2102 bezrobotnych. Te około 200 osób to zauważalny skutek kryzysu. Zresztą gdyby nie pandemia, bezrobocie pewnie nadal by stale malało i dziś, kto wie, może bylibyśmy już poniżej dwóch tysięcy zarejestrowanych bezrobotnych w powiecie. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Wykryto 61 wykroczeń

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Sprawdź to, gdy rozpoczynasz nową pracę

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

„Zmieścimy się wszyscy”

Jarosław Jędrysiak3 czerwca 2024

Policyjny turniej

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2024

Automatycznie wyrejestrują stare auta

Jarosław Jędrysiak29 maja 2024

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024