Kłobuck

Z raną na głowie leżał w nieogrzewanym mieszkaniu

Gdyby policjant nie zainteresował się, co dalej z 36-latkiem, który doznał ataku padaczki, być może mężczyzna już by nie żył.
Z raną na głowie leżał w nieogrzewanym mieszkaniu

POLICJA. To było we wtorek tuż po świętach. Policjant zainteresował się, czy mężczyzna, który wcześniej dostał ataku padaczki, bezpiecznie dotarł do domu. I dobrze, że pojechał to sprawdzić

– Kłobucki dzielnicowy aspirant sztabowy Wojciech Bujak pełnił służbę na drugiej zmianie. Przed wyruszeniem w obchód policjant sprawdził, jakie interwencje były przeprowadzane na terenie Kłobucka. Okazało się, że kilka minut po 13.00 ktoś wezwał pomoc do 36-letniego mężczyzny z rejonu dzielnicowego; doznał on ataku padaczki w centrum miasta. Dzielnicowy ustalił, że po zaopatrzeniu medycznym mężczyzna nie wymagał hospitalizacji, wobec czego miał wrócić do domu, w którym mieszka samotnie – opisuje asp. Kamil Raczyński z kłobuckiej komendy policji.
– 36-latek był dobrze znany kłobuckim mundurowym. Niestety głównie z powodu nadużywania alkoholu – dodaje.
Ta wiedza tym razem pomogła w podjęciu decyzji, która okazała się bardzo potrzebna. Policjant postanowił podczas dalszej służby odwiedzić 36-latka i sprawdzić, w jakim jest stanie.
– Wspólnie z innym dzielnicowym, aspirantem sztabowym Krzysztofem Chłądem, dotarli do domu, w którym mieszka 36-latek. Okazało się, że mężczyzna potrzebował natychmiastowej pomocy. W stanie wychłodzenia i z raną na głowie leżał na podłodze w nieogrzewanym mieszkaniu – relacjonuje Raczyński.
Policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Napalili też w piecu, aby ogrzać mieszkanie. Ostatecznie zespół pogotowia zdecydował jednak, że 36-latek powinien zostać zabrany do szpitala. To wszystko nie stałoby się, gdyby nie pomoc dzielnicowych. Przyszła na czas. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024