Ostrowy nad Okszą

Rosną nam przedsiębiorcy. Sukces uczniów z Ostrów nad Okszą

ZSP w Ostrowach nad Okszą
Rosną nam przedsiębiorcy. Sukces uczniów z Ostrów nad Okszą

Przez ostatnie kilka miesięcy uczniowie siódmej i ósmej klasy z ZSP w Ostrowach nad Okszą brali udział w projekcie koordynowanym przez Stowarzyszenie „Razem na wyżyny”, które realizowało operację „BIZnet –nauka przedsiębiorczości z wykorzystaniem internetowej gry ekonomicznej”. Była to forma zachęcenia młodzieży z obszaru Lokalnej Grupy Działania do przyjmowania postawy przedsiębiorczej, podejmowania decyzji oraz zarządzania własną firmą w wirtualnym środowisku.

Jednymi z rekinów biznesu została właśnie drużyna reprezentująca szkołę z terenu naszego samorządu. Bartosz Świtała, Tomasz Leśnikowski i Kacper Halkiewicz pod okiem opiekuna – pani Agnieszki Góralczyk — zajęli bardzo wysokie, trzecie miejsce, w stawce stu trzech drużyn. Nieco lepsi okazali się tylko przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lgocie Małej.

25 stycznia odbyła się konferencja podsumowująca cały projekt. To właśnie na niej uczniowie odebrali dyplomy, a także cenne nagrody w postaci kart podarunkowych. Serdecznie gratulujemy!

W całym działaniu wzięło udział trzystu uczniów z piętnastu szkół ze wszystkich sześciu gmin partnerskich Stowarzyszenia „Razem na wyżyny” (czyli naszej gminy, Mykanowa, Kłomnic, Rędzin, Kruszyny i Dąbrowy Zielonej), które otrzymały licencje abonamentowe na Branżowe Symulacje Biznesowe REVAS. Udział gwarantował uczniom wcześniejsze warsztaty z obsługi gry. Szkolenia przeszli również ich opiekunowie.

Dzięki tej operacji uczestnicy projektu mieli okazję, aby przyswoić wiedzę na temat podstawowych zagadnień przedsiębiorczości, a później wykorzystać zdobyte informacje do zarządzania własnym, wirtualnym biznesem. Poznali między innymi schematy zakładania działalności gospodarczej, obowiązki przedsiębiorcy wobec ZUS i urzędu skarbowego, rekrutację i zarządzanie personelem, obsługę klienta, aktywną sprzedaż, negocjacje czy działania marketingowe.

– Symulacje biznesowe to innowacyjne narzędzie do praktycznej nauki prowadzenia działalności gospodarczej, umożliwiające podejmowanie realistycznych decyzji biznesowych mających wpływ na rozwój wirtualnej firmy w wybranej branży. Dzięki symulacji uczniowie poznają zasady przedsiębiorczości, zasady zarządzania firmą w sposób atrakcyjny dla nich, czyli poprzez grę internetową – podkreślają władze stowarzyszenia.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostrowy nad Okszą

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 509 876 258

Więcej w Ostrowy nad Okszą

104. urodziny mieszkanki Ostrów nad Okszą

Jarosław Jędrysiak29 maja 2024

Nowa wójt wizytowała budowę

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Pokłócił się z żoną i pijany prawie zamarzł na skraju lasu

Jarosław Jędrysiak6 grudnia 2023

Ekopracownia pod chmurką

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2023

Ogólnopolski Turniej Eco Cup UKS Tytan Ostrowy

Marcin Syguda29 kwietnia 2023

Turniej siatkarski ECO CUP UKS TYTAN Ostrowy

Redakcja1 kwietnia 2023