Ostrowy nad Okszą

Uczą się przedsiębiorczości

Uczniowie z sukcesem prowadzili wirtualna firmę. Lepiej niż dziesiątki konkurentów z innych szkół.
Uczą się przedsiębiorczości

EDUKACJA. Uczniowie ze szkoły w Ostrowach nad Okszą brali udział w projekcie koordynowanym przez Stowarzyszenie „Razem na wyżyny”. Zajmowali się zarządzaniem wirtualną firmą

Operacja „BIZnet – nauka przedsiębiorczości z wykorzystaniem internetowej gry ekonomicznej” służyła rozwijaniu kompetencji przydatnych do prowadzenia biznesu i była formą zachęcania młodzieży do przyjmowania postaw przedsiębiorczych. Drużyna reprezentująca szkołę w Ostrowach poradziła sobie świetnie. Bartosz Świtała, Tomasz Leśnikowski i Kacper Halkiewicz pod okiem opiekunki, Agnieszki Góralczyk, zajęli trzecie miejsce w stawce aż stu drużyn.
Jak rywalizacja wyglądała w praktyce? Uczestnicy projektu mieli okazję przyswoić wiedzę na temat podstawowych zagadnień przedsiębiorczości, a później wykorzystać zdobyte informacje do zarządzania własnym, wirtualnym biznesem. By móc korzystać ze specjalnej aplikacji, przeszli też stosowne szkolenie. Już w trakcie realizacji projektu poznali schematy zakładania działalności gospodarczej, obowiązki przedsiębiorcy wobec ZUS i urzędu skarbowego, rekrutację i zarządzanie personelem, obsługę klienta, aktywną sprzedaż, negocjacje czy działania marketingowe. Symulacja umożliwiała więc wcielenie się w rolę prawdziwego przedsiębiorcy. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostrowy nad Okszą

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Ostrowy nad Okszą

104. urodziny mieszkanki Ostrów nad Okszą

Jarosław Jędrysiak29 maja 2024

Nowa wójt wizytowała budowę

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Pokłócił się z żoną i pijany prawie zamarzł na skraju lasu

Jarosław Jędrysiak6 grudnia 2023

Ekopracownia pod chmurką

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2023

Ogólnopolski Turniej Eco Cup UKS Tytan Ostrowy

Marcin Syguda29 kwietnia 2023

Turniej siatkarski ECO CUP UKS TYTAN Ostrowy

Redakcja1 kwietnia 2023