Złochowice

Długa za ponad 3 miliony

Roboty będzie realizować firma z Olesna. ARCH.
Długa za ponad 3 miliony

DROGI. Przebudowa ulicy Długiej w Złochowicach to jedna z głównych tegorocznych inwestycji starostwa powiatowego. Rozstrzygnięto przetarg, więc znany jest koszt robót

Blisko 3 miliony 174 tysiące złotych będzie kosztować przebudowa drogi powiatowej przez Złochowice. Miejscowość długa i ludna w ostatnich latach skazana była na korzystanie z drogi w coraz gorszym stanie. Do tego trasę tę wybierał też transport w pewnym sensie tranzytowy, bo Złochowice drogowo łączą gminy Opatów i Panki. Są też duże zakłady, do których może się tu odbywać ruch kołowy.
Zadanie inwestycyjne zostało wpisane do tegorocznego budżetu. Zarezerwowano na nie okrągłe 5 milionów. Przetarg zakończył się więc sukcesem, skoro wybrana oferta pozwala wydać niemalże 2 miliony mniej. To oczywiście może otworzyć szanse na realizacje innych zadań.
Kto inny też się doczeka – skoro w Złochowicach da się drogę zbudować nie nazbyt drogo.
W ogóle powiat dostał aż 7 ofert od różnych firm. Każda z nich była na kwotę poniżej 5 milionów, większość – poniżej 3,5 miliona. To dobrze, bo to znaczy, że drogę realnie da się zbudować za te 3 miliony „z hakiem”, że nie jest to oferta drastycznie zaniżona.
Roboty będzie realizować firma z Olesna. Wykonana ulica Długa będzie mieć 5 lat gwarancji. Termin realizacji upłynie za siedem miesięcy. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Złochowice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Złochowice

Sprawczyni śmiertelnego wypadku zatrzymana

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

Policja szuka świadków śmiertelnego potrącenia

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024

Siłownia zewnętrzna przy szkole już gotowa

Jarosław Jędrysiak6 listopada 2023

W Złochowicach przy szkole uruchomią nową siłownię

Jarosław Jędrysiak19 października 2023

Kompletnie pijany jechał przez Złochowice

Jarosław Jędrysiak3 marca 2023

Strażacy się naradzali

Jarosław Jędrysiak8 stycznia 2023