Popów

Będzie rozbudowa oczyszczalni

Za chwilę podłączymy do sieci kolejną ulicę w Więckach. Mamy projekt kanalizacji dla Rębielic Królewskich. Jest do dokończenia projekt w Wąsoszu Górnym. A moce naszej oczyszczalni były już w praktyce w całości wykorzystane – argumentował na sesji wójt. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Będzie rozbudowa oczyszczalni

INWESTYCJE. Gmina Popów przygotowuje się do rozbudowy oczyszczalni ścieków. To nieuniknione następstwo rozbudowy sieci kanalizacji w gminie

Wójt Jan Kowalik poinformował na ostatniej sesji, że gmina przeprowadziła rozmowy z przedstawicielem firmy, która projektowała oczyszczalnię ścieków dla gminy Popów. Tematem była rozbudowa oczyszczalni. Na razie – kwestia projektu takiej inwestycji. Rozwój sieci tego wymaga.
– Za chwilę podłączymy do sieci kolejną ulicę w Więckach. Mamy projekt kanalizacji dla Rębielic Królewskich. Jest do dokończenia projekt w Wąsoszu Górnym. A moce naszej oczyszczalni były już w praktyce w całości wykorzystane – argumentował na sesji wójt.
Już zdarzały się sytuacje, że objętość ścieków do przetworzenia przekraczała możliwości obecnej oczyszczalni. Podłączenie dodatkowych fragmentów sieci po prostu wymusza zajęcie się także samą oczyszczalnią. Kowalik zapowiada, że potrzeba będzie rozbudowa oczyszczalni o dwa dodatkowe bloki. To ma zapewnić możliwość przyjęcia ścieków z całości gminy, nawet po rozbudowie sieci kanalizacyjnej.
Zapowiedź przebudowy oczyszczalni oznacza też konieczność zapewnienia środków na tego rodzaju inwestycję. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Popów

Sterylizacja i czipowanie w Popowie

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Honorowe krwiodawstwo na pikniku w Popowie

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2024

Rusza rozbudowa oczyszczalni ścieków

Jarosław Jędrysiak13 maja 2024

Przez wieś jak po drodze ekspresowej

Jarosław Jędrysiak23 kwietnia 2024

Cenna akcja w Popowie

Jarosław Jędrysiak11 kwietnia 2024

Sołtysi są doceniani

Jarosław Jędrysiak20 marca 2024