Kłobuck

Co z rozlewiskiem w rejonie Kasztanowej?

Podczas sesji nie było jeszcze wiadomo, czy wydana decyzja zakończy sprawę, czy raczej należy się spodziewać odwołania – i kolejnych procedur urzędowych. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Co z rozlewiskiem w rejonie Kasztanowej?

PROBLEM. Ta dobrze znana mieszkańcom sprawa ma swój urzędowy ciąg dalszy. Choć jeszcze nie jest znany termin i ostateczny wynik

Temat był wielokrotnie poruszany na różnych formach. Przedmiotem konfliktu są stosunki wodne na działkach w rejonie ulic Staszica, Kasztanowej i pobliskich. Sprawa dokonanych zmian i ewentualnego przywracania czy zmieniania stanu obecnego toczy się już w zasadzie od lat. Więcej niż „w terenie” dzieje się w gabinetach urzędów. Sprawa jest bowiem rozstrzygana w ramach przysługujących tu stronom praw.
Podczas ostatniej sesji burmistrz poinformował radnych, że wydana została decyzja nakazująca wykonanie urządzeń zapobiegających szkodom. Stało się to, jak przypomina ratusz, w ramach postępowania dotyczącego naruszenia stosunków wodnych w związku z podwyższeniem terenu i zasypaniem rowu znajdującego się na jednej z nieruchomości. Przy czym wydana decyzja nie przesądza jeszcze, że nastąpi to, co w niej nakazano. Stronie przysługuje jeszcze możliwość odwołania się.
– Chciałabym wierzyć, że będzie to decyzja skuteczna i przyniesie zamierzony efekt. To znaczy, że rów będzie tam odtworzony. Chciałabym, żeby w efekcie tej decyzji mieszkańcy mogli normalnie gospodarować na tym terenie. Tak, jak jest on do tego przeznaczony – mówiła podczas sesji Ewelina Kotkowska.
Radna dodała, że woda przez całą zimę stała w tym miejscu nieustannie. Mimo tego, że była to stosunkowo sucha zima. Spore rozlewisko, według obserwacji radnej, zanikło dopiero w marcu.
– Przewidujemy, że strona odwoła się od tej decyzji. Przekażemy to więc do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Niemniej należy pamiętać, że ten rów jest tam niezbędny nie tylko do odwodnienia działek leżących przy ulicy Staszica czy Kasztanowej i Jesionowej. Ten rów był niezbędny też do odprowadzania wód opadowych z drogi wojewódzkiej – powiedziała podczas obrad Anna Grabowska-Graj z kłobuckiego magistratu. – Zobaczymy, jak się te sprawy dalej potoczą – dodała.
Jeśli wspomniana decyzja stałaby się prawomocna, pozostanie rok na wykonanie rowu, włącznie z uzyskaniem wymaganych w tej sprawie pozwoleń.
– Miejmy nadzieję, że coś w tym czasie się zadzieje – dopowiedziała urzędniczka. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Pora idealna dla pikników i festynów

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Kompletnie pijana za kółkiem spowodowała kolizję

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2024

Szkolna świetlica ukończona i otwarta

Jarosław Jędrysiak10 czerwca 2024

Słowa uznania dla działaczy kultury

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2024

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024