Nowiny

Naćpany uciekał autem przed policją

Ucieczka nic nie dała. Policja złapała mieszkańca naszego powiatu. Teraz może dostać nawet kilka lat odsiadki. POLICJA KŁOBUCK
Naćpany uciekał autem przed policją

POLICJA. W poniedziałek drogówka kontrolowała trzeźwość kierowców w Nowinach w gminie Wręczyca. Jeden z kierowców nie zatrzymał się do kontroli – zaczął uciekać

Ucieczki przed policją prowadzącą drogowe kontrole z zasady się nie udają, a jednak czasem się zdarza, że ktoś się na nie decyduje. Zwykle jest jakiś wstydliwy powód. I tak było tym razem.
W Nowinach drogówka prowadziła rutynowe kontrole. Mierzono prędkość, sprawdzano trzeźwość kierowców.
– Kiedy jeden z policjantów próbował zatrzymać nadjeżdżający samochód do kontroli, kierowca gwałtownie zahamował, po czym zawrócił i oddalił się w kierunku miejscowości Kuleje. Policjanci ruszyli za nim w pościg, używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Ścigany pojazd kontynuował ucieczkę drogą asfaltową, a następnie polną, po czym zrezygnował i zatrzymał się za przejazdem kolejowym w miejscowości Kuleje – podaje p.o. rzecznika kłobuckiej policji, mł. asp. Marlena Wiśniewska.
Mając już delikwenta, policjanci sprawdzili jego dane. Uciekinierem okazał się 26-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego. Uciekał, bo…
– Kierował pojazdem wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – podaje rzeczniczka policji.
Przy czym to nie wszystkie problemy.
– Zachowanie mężczyzny wskazywało, że mógł on znajdować się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Natomiast kontrola policyjnym narkotesterem dała wynik pozytywny dla amfetaminy. Następnie policjanci przeprowadzili przeszukania osoby, a także jej pojazdu i miejsca jej zamieszkania. I w tym wypadku policyjny nos nie zawiódł. Mężczyzna posiadał substancje psychotropowe w postaci amfetaminy – dopowiada policjantka.
Sprawą zajmują się kryminalni. Nadzór nad postępowaniem sprawuje częstochowska prokuratura. Mężczyźnie przedstawiono już 5 zarzutów. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, posiadanie substancji psychotropowej, prowadzenie pojazdu mechanicznego pod działaniem amfetaminy oraz wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowiny

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Nowiny

Pijany zwiał, ale i tak go złapali

Jarosław Jędrysiak15 stycznia 2020

Ludzkie szczątki w lesie

Redakcja12 grudnia 2016