Region

Taksiarz jeździł bez prawka

80-letni kierowca wpadł podczas rutynowej kontroli ITD. ITD.
Taksiarz jeździł bez prawka

POLICJA. Kuriozalna sprawa z regionu. Kierowca taksówki jeździł, choć dużo wcześniej stracił prawo jazdy. Wpadł w zasadzie trochę przez przypadek

Tuż przed świętami na południu województwa inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili rutynowe kontrole taksówek. Za kierownicą jednego z kontrolowanych pojazdów siedział 80-latek. Ale wcale nie wiek kierowcy ani posiadane dokumenty pozwalające na przewozy taksówkowe, ani nawet stan samochodu był tu problemem. Było nim co innego – kontrola uprawnień kierowcy do prowadzenia auta.
– Okazało się, że mężczyzna nie ma ważnego prawa jazdy. W Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców widniała informacja wskazująca na to, że jesienią ubiegłego roku, w wyniku przekroczenia dopuszczalnej liczby punktów karnych, cofnięto mu uprawnienia do kierowania – podają służby prasowe ITD.
Ile jeździł bez prawka? Może nawet mniejsza o to. Utrata dokumentu tak czy inaczej nie skłoniła kierowcy do zaprzestania kierowania autem. Inspektorzy ITD, którzy ten fakt odkryli, skierowali do sądu wniosek o ukaranie taksówkarza. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Region

Województwo ma własną „apkę”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Szybki paszport tymczasowy także na lotnisku w Pyrzowicach

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

ZUS już korzysta ze sztucznej inteligencji

Jarosław Jędrysiak4 lipca 2024

Nowe trendy w budownictwie dotarły do Częstochowy!

Redakcja19 czerwca 2024

Co z wyboistym odcinkiem autostrady?

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Jest więcej policjantów

Jarosław Jędrysiak5 czerwca 2024