Region

Zabierz głos w sprawie Funduszy Europejskich dla Śląskiego

Osoby zainteresowane zabraniem głosu podczas wydarzenia powinny to zaznaczyć podczas wypełniania formularza rejestracyjnego. ARCH.
Zabierz głos w sprawie Funduszy Europejskich dla Śląskiego

FINANSE. Wysłuchanie publiczne dotyczące projektu programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 Spotkania będą okazją do zapoznania się z opinią mieszkańców regionu na ten temat
 

Pierwsze z dwóch spotkań odbyło się w czwartek 21 kwietnia. Kolejne zaplanowano na 28 kwietnia. Wysłuchanie odbędzie się online – na platformie do wideokonferencji MS TEAMS i w serwisie YouTube.
Wysłuchania publiczne są częścią trwających konsultacji społecznych programu „Fundusze Europejskie dla Śląskiego”, które mają na celu włączenie mieszkańców regionu w proces planowania środków unijnych dla województwa śląskiego, w tym funduszy przeznaczonych na transformację społeczno-gospodarczą.
Istota wysłuchania publicznego polega na bezpośrednim przekazaniu przez mieszkańców opinii na temat projektu programu regionalnego na lata 2021-2027 przedstawicielom administracji publicznej, którzy odpowiadają za ostateczny kształt opracowanych dokumentów, czyli projektu programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 wraz z Terytorialnym Planem Sprawiedliwej Transformacji dla Śląskiego 2030 i Prognozy Oddziaływania na Środowisko.
Pierwsze spotkanie online skierowane było do regionalnych przedstawicieli biznesu, nauki i samorządów, a drugie przeznaczone będzie dla organizacji pozarządowych (NGO), społecznych i obywatelskich. Jednakże w spotkaniu może wziąć udział każdy, kto chce się wypowiedzieć publicznie na temat projektu programu FE SL 2021-2027 – czy to jako widz, bierny obserwator (zarówno na platformie MS TEAMS, jak i oglądając transmisję w serwisie YouTube), czy to jako mówca zabierający głos w imieniu swoim lub podmiotu, który reprezentuje.
Osoby zainteresowane zabraniem głosu podczas wydarzenia powinny to zaznaczyć podczas wypełniania formularza rejestracyjnego. Liczba osób zabierających głos jest bowiem ograniczona do 20; w przypadku większej liczby chętnych o tym, kto będzie mógł zabrać głos, zadecyduje kolejność zgłoszeń. Pozostałe osoby mogą skorzystać z formularza zgłaszania uwag i przesłać go na adres: programowanie@slaskie.pl (as).

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Więcej w Region

Jest więcej policjantów

Jarosław Jędrysiak5 czerwca 2024

Przestępcy przemycali ludzi do Niemiec

Jarosław Jędrysiak25 kwietnia 2024

Na autostradzie też łapią

Jarosław Jędrysiak29 marca 2024

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Jarosław Jędrysiak13 marca 2024

Wojsko pojedzie po drogach publicznych

Jarosław Jędrysiak1 marca 2024

Na ekspresówce nadal roboty

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024