Kłobuck

Harcerska „Harfa 2022” w Kłobucku

Harcerze – po wymuszonej przez pandemię przerwie – znów śpiewali w MOK-u. STAROSTWO POWIATOWE/DARIUSZ KOTASIŃSKI
Harcerska „Harfa 2022” w Kłobucku

HARCERSTWO. Mający już swe piękne tradycje Powiatowy Festiwal Piosenki Harcerskiej „Harfa 2022” znów odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku

Festiwal organizuje Komenda Hufca ZHP w Kłobucku im. Bohaterów Bitwy pod Mokrą wraz z 17 Truskolaską Drużyną Harcerską „Leśne Duchy” i Próbną Gromadą Zuchową „Wesołe Słoneczka” (też z Truskolas). Współorganizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku. Tym razem udział w scenicznych zmagania wzięło udział blisko 120 zuchów i harcerzy. 5 maja festiwal mógł w końcu powrócić do MOK-u – po przerwie spowodowanej przez ograniczenia czasów pandemii.
– Czekaliśmy z utęsknieniem na harcerski krąg z piosenką w tle bez żadnych ograniczeń. Harcerstwo każdemu bez wątpienia kojarzy się z piosenką, gitarą i ogniskiem, a harcerskie śpiewniki nie bez przyczyny mają setki stron. Muzyka łączy ludzi i pokolenia, dlatego kochamy ją wszyscy – podkreśla komendantka Hufca ZHP Kłobuck harcmistrzyni Beata Pluta.
Festiwal od lat służy popularyzacji piosenki harcerskiej i daje motywację do rozwijania talentów artystycznych. Zwycięzcy będą reprezentować Hufiec ZHP Kłobuck na szczeblu chorągwi. Laureatów „Harfy 2022” wymieniamy obok. (jar)

LAUREACI „HARFY 2022”
Zuchy: 1) 8 Gromada Zuchowa „Mali Podróżnicy” (SP nr 1 w Kłobucku); 2) Próbna Gromada Zuchowa „Wesołe Muminki” (ZSP w Miedźnie); 3) 21 Gromada Zuchowa „Tęczowe Zuchy” (SP nr 2 w Kłobucku). Harcerze: 1) 28 Węglowicka Drużyna Harcerska „Poszukiwacze Przygód” (Drużyna Środowiskowa z Węglowic); 2) 1 Kłobucka Drużyna Wędrownicza „Zamonit” (ZS Nr 1 w Kłobucku na Zagórzu); 3) 2 Kłobucka Drużyna Harcerska „Olimpijczycy” (SP nr 1 w Kłobucku). Soliści ZHP: 1) Emilia Serwatka z 21 GZ „Tęczowe Zuchy” (SP nr 2 w Kłobucku) oraz Milena Krzyżak z 2 KDH „Olimpijczycy” (SP nr 1 w Kłobucku).

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Pora idealna dla pikników i festynów

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Kompletnie pijana za kółkiem spowodowała kolizję

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2024

Szkolna świetlica ukończona i otwarta

Jarosław Jędrysiak10 czerwca 2024

Słowa uznania dla działaczy kultury

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2024

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024