Brzózki

Nie miał uprawnień, za to miał promile

Przyczyny zderzenia były w tym przypadku dość oczywiste. POLICJA KŁOBUCK
Nie miał uprawnień, za to miał promile

POLICJA. W minioną niedzielę w Brzózkach w gminie Popów doszło do kolizji motoroweru i samochodu osobowego. Kierujący jednośladem w ogóle nie powinien był jechać

Kilka minut przed trzecią po południu w niedzielę policji zgłoszono, że w Brzózkach doszło do kolizji z udziałem motorowerzysty. Skierowani tam funkcjonariusze ustalili, że 44-letni motorowerzysta stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi. W efekcie przejechał przez oś jezdni i uderzył w jadącego z naprzeciwka opla, którym kierował 40-letni bytomianin. Na skutek zderzenia nikt nie odniósł obrażeń ciała. Przyczyna utraty panowania nad motorowerem była jednak dość łatwa do zmierzenia. W promilach. 44-latek miał ich ponad 2,5. Natomiast kierowca jadący oplem był trzeźwy.
Alkohol to niejedyny powód, dla którego 44-latka w ogóle nie powinno być na drodze za sterami jakiegokolwiek pojazdu. Sprawdzono bowiem i potwierdzono, że mężczyzna ten ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Życie, okazuje się, nie wszystkich czegoś uczy.
– Aktualnie sprawą 44-latka zajmują się kłobuccy śledczy. W najbliższym czasie mężczyzna usłyszy dwa zarzuty karne dotyczące kierowania motorowerem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kilka lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd – podaje p.o. rzecznika kłobuckiej policji, asp. Kamil Raczyński. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brzózki

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Brzózki

Spragniony okazał się złodziejem. Policja szuka świadków

Jarosław Jędrysiak7 czerwca 2023