Brzózki

Spragniony okazał się złodziejem. Policja szuka świadków

Spragniony okazał się złodziejem. Policja szuka świadków

„Spragnionych napoić” – wpaja nam od dziecka religia. Starsze pokolenie ten moralny nakaz traktuje poważnie. Niestety trzeba mieć na uwadze, że niespodziewany gość może prosić o szklankę wody, a mieć apetyt na pieniądze dobrego człowieka. Na ten ludzki odruch ofiary postawił złodziej, który połakomił się na cudze w gminie Popów – i zdołał się oddalić nim ofiara się zorientowała, co tak właściwie robił w jej domu

Kryminalni z Kłobucka poszukują obecnie mężczyzny, który w sobotę 27 maja w bezczelny sposób okradł seniorkę z miejscowości Brzózki w gminie Popów.
– Scenariusz kradzieży pieniędzy polegał na tym, że mężczyzna, prawdopodobnie narodowości romskiej, wszedł do domu pokrzywdzonej, wykorzystując fakt, że drzwi wejściowe były zamknięte jedynie „na klamkę”, a następnie splądrował pomieszczenie zajmowane przez seniorkę i dokonał kradzieży pieniędzy – podaje rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
W zasadzie kobieta przyłapała złodzieja na gorącym uczynku, ale… ten wykazał się bezczelnym sprytem i zdołał się oddalić zanim okradziona zrozumiała, co zaszło i podniosła alarm. Wychodząc ze splądrowanego domu złodziej natknął się na seniorkę, którą właśnie przed chwilą okradł. Co zrobił?
– Udając spragnionego, poprosił o szklankę wody. Pokrzywdzona wraz z wnukiem poszła po wodę. Sprawca w tym czasie opuścił posesję, wsiadł do pojazdu na miejsce pasażera i odjechał wraz z kierowcą, prawdopodobnie narodowości romskiej, w nieustalonym kierunku – dodaje policjantka.
Oczywiście okradziona zorientowała się poniewczasie, że zastała w domu złodzieja, a nie spragnionego. Niestety w pierwszej chwili wygrał naturalny odruch dobrej woli, chęć pomocy bliźniemu – i tym samym ofiara dała bandycie szansę ucieczki. Choć… z drugiej strony nie wiadomo, jak to by się skończyło, gdyby od razu zorientowała się, że przyłapała w swym domu złodzieja. Zamykanie domu „na klamkę” okazuje się po prostu niewystarczające. Żyjemy co prawda w spokojnej okolicy, ale przestępcy czasami zajeżdżają i do nas – i „po robocie” szybko się oddalają w nieznanym kierunku. Jak w tym przypadku. Policja ma pewne ustalenia, które mogą pomóc w ustaleniu, kto dokonał kradzieży i doprowadzić do zatrzymania sprawcy. Potrzebna jednak pomoc każdego z możliwych świadków. Może ktoś coś po prostu zauważył i jest w stanie pomóc w śledztwie. Wiadomo, że mężczyźni poruszali się pojazdem osobowym typu kombi. Auto było białe lub srebrne. Co do marki – nie ma pewności. Był to albo opel, albo audi. Rejestracja prawdopodobnie zaczynała się od liter AP.
– Jeśli ktoś z państwa ma jakiekolwiek informacje dotyczące zdarzenia, w tym zapisy z monitoringu, bądź przejeżdżał drogą przez Brzózki w sobotę 27 maja w godzinach 12.00-14.00 a posiada w swoim pojeździe wideorejestrator – prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku mejlowo na adres dyzurny@klobuck.ka.policja.gov.pl lub telefonicznie pod numerem 47 858 22 00 bądź o kontakt z najbliższą jednostką policji pod numerem 997 i 112. Gwarantujemy anonimowość – apeluje rzeczniczka policji.
Z pewnością warto poświęcić chwilę i zastanowić się, czy nie ma się możliwości pomóc w schwytaniu bezczelnego sprawcy. W końcu starsza pani chciała człowiekowi pomóc, a w wyniku tego gestu dobrej woli – nieświadomie pozwoliła uciec złodziejowi. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brzózki

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Brzózki

Nie miał uprawnień, za to miał promile

Jarosław Jędrysiak21 maja 2022