Powiat

75 wykroczeń w ciągu dnia

Z zasady kontrole wykazują, że częściej mają coś na sumieniu kierowcy, a nie piesi. POLICJA KŁOBUCK
75 wykroczeń w ciągu dnia

POLICJA. Policja znów prowadziła działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. To kontrole zgodności z przepisami zachowania pieszych i kierujących pojazdami. Wykroczeń jest sporo

Działania tzw. NURD były prowadzone w całym kraju od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora. W naszym powiecie patrole policji prowadziły kontrole w różnych lokalizacjach. Zajmowało się nimi 12 policjantów drogówki.
– Mundurowi ujawnili łącznie 75 wykroczeń. Przewinienia w zdecydowanej części popełniali kierujący pojazdami, którzy aż w 38 przypadkach przekroczyli dozwoloną prędkość. Jeden z nich stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości w rejonie przejścia dla pieszych. Nie tylko kierujący pojazdami popełniali wykroczenia. Do tego grona zaliczyć trzeba również rowerzystów i motocyklistę. Ujawniono również 3 sytuacje nieudzielenia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych, 25 innych przypadków nieprawidłowych zachowań wobec pieszego oraz tylko jeden przypadek wykroczenia popełnionego przez samego pieszego, który przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym – przedstawia wyniki działań p.o. rzecznika kłobuckiej policji, mł. asp. Marlena Wiśniewska.
Zazwyczaj kontrole pokazują, że częściej to kierowcy nie dbają o należytą ostrożność, a nie piesi. Nawet wykroczeń innych niż te spowodowane za dużą prędkością jest sporo. Warto zatem wiedzieć, że policja prowadzi tego rodzaju kontrole równie często jak kontrole prędkości. Po prostu opłaca się – z wielu powodów – zwrócić uwagę, co się robi w rejonie przejść dla pieszych. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Wykryto 61 wykroczeń

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Sprawdź to, gdy rozpoczynasz nową pracę

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

„Zmieścimy się wszyscy”

Jarosław Jędrysiak3 czerwca 2024

Policyjny turniej

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2024

Automatycznie wyrejestrują stare auta

Jarosław Jędrysiak29 maja 2024

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024