Powiat

Ostatnie prace przy obwodnicy A-1

Na autostradzie ostatnie prace – będą więc znosić tymczasowe limity prędkości. GDDKIA
Ostatnie prace przy obwodnicy A-1

KOMUNIKACJA. Mniej więcej w ciągu roku wykonane zostaną ostatnie już prace, które pozostały do realizacji na autostradowej obwodnicy Częstochowy

Autostrada od dawna już działa. Od początku zakładano, że ostatnie roboty będą wykonywane już po oddaniu drogi kierowcom. Tego rodzaju trasy kosztują sporo, więc same tylko roboty „wykończeniowe” to tu wartość prawie 87 milionów. Do realizacji w ciągu 9 miesięcy (nie licząc zimy). Co tak właściwie pozostało do zrobienia?
Do finalizacji budowy A-1 przy Częstochowie pozostały roboty wykończeniowe na węzłach (w tym na węźle Częstochowa Jasna Góra w powiecie kłobuckim). Dobudowane będą trzecie pasy ruchu na długości prawie 1,8 kilometra. Do tego wykonane zostaną drogi serwisowe i technologiczne oraz droga dojazdowa między Mykanowem i Częstochową. Doprowadzone do końca będą roboty melioracyjne. Ostateczny kształt przybierze towarzysząca autostradzie zieleń. Pod Blachownią drogowcy przebudują jedno ze skrzyżowań, gdzie organizacja ruchu tego wymaga. Dopiero wtedy w każdym punkcie związanym z autostradą wprowadzona zostanie docelowa organizacja ruchu. Sprawę zakończy dopełnienie niezbędnych kwestii formalnych.
Przy okazji warto dodać, że na odcinku A-1 od Częstochowy do granicy województwa łódzkiego w tym tygodniu przewidziano usunięcie tymczasowego ograniczenia prędkości – po zakończeniu robót wykończeniowych. Na odcinku od granicy województw do Radomska ograniczenia również zostaną zniesione. W wakacje tempo jazdy będzie więc i tu właściwe pełnoprawnej autostradzie. Na pozostałej części autostrady – na północ o Radomska – zniesienie ograniczeń prędkości również przewidziane jest w bliskim terminie. Natomiast w budowie pozostaje ostatni, 24-kilometrowy odcinek pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem, który zostanie udostępniony do ruchu w tym roku. Obecnie kierowcy mają tu do dyspozycji jedną jezdnię, po dwa pasy ruchu, w obu kierunkach. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Świetne wyniki naszych maturzystów

Jarosław Jędrysiak12 lipca 2024

Wystartował „Dobry Start”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Podano stan kont ZUS po waloryzacji składek

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Na międzynarodowych łączach

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2024

Radary poszły w ruch

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2024

Wkrótce rusza kolejna odsłona programu „Dobry start”

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2024