Częstochowa

Seniorki i seniorzy przywitali się z latem

Seniorki i seniorzy przywitali się z latem

Piknik na dobry początek tej pory roku odbył się w środę w ogrodzie Częstochowskiego Centrum Aktywności Seniorów.

Piknik przy ul. Staszica przebiegał pod hasłem ,,Noc Świętojańska”. Gospodynią była znana ze swojej aktywności społecznej – w tym w sferze profilaktyki zdrowotnej – Elżbieta Markowska, stojąca na czele stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki, prowadzącego Centrum jako zadanie zlecone przez miejski samorząd.

Na zaproszenie środowiska senioralnego bawiących się odwiedził także prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – Przy każdej okazji, kiedy spotykam się z naszymi seniorkami i seniorami, mogę być pewny świetnego, pozytywnego, ciepłego klimatu – tym razem jeszcze dodatkowo ogrzanego obecnymi temperaturami – mówi prezydent. – Taki klimat cechuje zresztą na co dzień to bardzo potrzebne miejsce, jakim jest Centrum Aktywności Seniorów.

W programie pikniku znalazły się m.in. zabawa taneczna, poczęstunek oraz konkurs na najpiękniejszy wianek – wszak to czas ,,świętojański”…

Zadaniem Częstochowskiego Centrum Aktywności Seniorów (CCAS) jest wszechstronna aktywizacja osób starszych. Placówka proponuje im rozmaite formy wspólnego spędzania czasu – i słowo ,,wspólnego” jest tu najważniejsze. Chodzi bowiem nade wszystko o integrację seniorek i seniorów, zachęcanie do uczestniczenia w życiu miasta, dostarczanie powodów do regularnego wychodzenia z domu i interakcji z innymi ludźmi. Centrum organizuje zajęcia na miejscu, jak i poza nim. Są to imprezy okolicznościowe, ale przede wszystkim regularne zajęcia edukacyjne, spotkania kół zainteresowań etc. Przez lata CCAS proponowało chętnym m.in. warsztaty relaksacyjne, kursy komputerowe i językowe, zajęcia ruchowe, taneczne, malarskie, krawieckie, szachowe czy brydżowe, a także spacery, wspólne wyjścia i wycieczki. Centrum jest pionierską w skali miasta placówką kierującą swoje propozycje do osób starszych.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Częstochowa

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 509 876 258

Więcej w Częstochowa

W najbliższych latach Częstochowa chce zmienić bulwary Doliny Warty

Marcin Syguda6 grudnia 2022

Trzeba nam dużo prostych słów

Marcin Syguda4 października 2022

Czyn-iąc piękno, finisaż w Galerii Dobrej Sztuki

Marcin Syguda15 września 2022

Inauguracja sezonu w Filharmonii Częstochowskiej

Marcin Syguda15 września 2022

Weekend z 1. urodzinami parku wodnego

Marcin Syguda3 września 2022

Chciała skoczyć z wiaduktu – policjanci zapobiegli tragedii

Marcin Syguda27 sierpnia 2022