Powiat

„Szlachetna Paczka” czeka

„Szlachetna Paczka” to darowanie tego, co realnie potrzebne konkretnym osobom. To sprawia, że akcja jest szczególnie warta wsparcia. ARCH
„Szlachetna Paczka” czeka

Jeśli porównać z wieloma innymi akcjami charytatywnymi, to atutem „Szlachetnej Paczki” jest to, że pomoc kierowana jest tu do konkretnych osób – jest przemyślana i dopasowana. Darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Wiadomo, czego te rodziny potrzebują

W wielu innych akcjach po prostu daje się pieniądze i nie ma wpływu na to, do kogo trafi pomoc i jaka ona będzie. W „Szlachetnej Paczce” jest inaczej. Rodziny, które uzyskają wsparcie, najpierw są odwiedzane przez wolontariuszy działających w terenie. Taką potrzebującą rodzinę może zgłosić każdy, a więc i osoba prywatna, i instytucja. Również darczyńcą może zostać każdy. Choćby grupa przyjaciół, znajomych z pracy, grupa młodzieży organizująca akcję w szkole. Do zrobienia paczki można zaangażować krewnych, znajomych – tak łatwiej będzie skompletować potrzebne rzeczy. Tu właśnie akcent stawia się na to: pomoc ma być sensowna, a przekazane rzeczy mają być potrzebne rodzinie i przydatne. To najlepsze rozwiązanie, bo wysiłek darczyńców w pełni idzie na pojrycie zapotrzebowania wspomaganych rodzin.
Darczyńcy poszukiwani
„Szlachetna Paczka” w tym roku organizowana jest też w Kłobucku. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Marty Kik, liderki rejonu Krzepic, akcja rozrosła się na cały powiat kłobucki. Liderem powiatu w zakresie „Szlachetnej Paczki” jest Ewelina Kała. Akcja już trwa. Wolontariusze przez ostatnie tygodnie odwiedzają rodziny żyjące w trudnych warunkach, poznają ich sytuację i potrzeby. Od otwarcia baz, czyli od 11-12 listopada poszukują też dla nich darczyńców. I tu jest szczególny apel do wszystkich gotowych pomóc. Bo bez darczyńców akcja nie może się udać. A argumentem za udziałem jest choćby już to, że w tej akcji ma się pewność, że włożone w nią środki będą wykorzystane najlepiej jak można z punktu widzenia samych ich odbiorców – czyli rodzin, którym się pomaga.
Finał akcji odbywa się 10 i 11 grudnia. Magazyn „Szlachetnej Paczki” będzie się mieścił – dzięki uprzejmości dyrektor Katarzyny Ściebury – w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku (przy ulicy ks. Skorupki 46). Z magazynu paczki zostaną następnie przewiezione przez wolontariuszy do potrzebujących rodzin.
Organizatorzy podkreślają, że podobnie jak co roku mogą liczyć na pomoc innych, w tym m.in. OSP Kłobuck i jednostek straży z okolicznych miejscowości. Wymieniają też z wdzięcznością Joannę Kulejewską z powiatowego wydziału oświaty, starostę Henryka Kiepurę, burmistrza Krystiana Kotynię, Zenonę Szymańską, Marzenę Urlik. Pomoc okazuje też wiele firm i osób prywatnych. Lista jest otwarta – każdy jeszcze może dołączyć.
Pomoc dla konkretnej rodziny
Wolontariusze rejonu powiatu kłobuckiego wybrali rodzinę, której chcą pomóc. Składa się ona z mamy, taty i czwórki dzieci – w tym trojaczków. Pomóc każdy może także poprzez udział w zbiórce. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie utworzonego na Facebooku wydarzenia. Jego adres – https://www.facebook.com/events/1447547842447057/ – po użyciu w przeglądarce internetowej poprowadzi we właściwe miejsce. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

„Zmieścimy się wszyscy”

Jarosław Jędrysiak3 czerwca 2024

Policyjny turniej

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2024

Automatycznie wyrejestrują stare auta

Jarosław Jędrysiak29 maja 2024

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024