Kamyk

Mostowa z mostem – oficjalnie otwarta

Most i droga już przejezdne.
Mostowa z mostem – oficjalnie otwarta

Jeden z trwających dłużej problemów drogowych w gminie został rozwiązany. Właśnie odbyło się też uroczyste otwarcie przebudowanej ulicy Mostowej w Kamyku. Kluczowy dla użytkowania tej drogi gminnej był dotąd nieczynny most

O tym, że w końcu udało się przełamać barierę niemożliwości i ulica wraz z mostem doczeka się naprawy, pisaliśmy już dużo wcześniej. Aby to w ogóle było możliwe, potrzebne były fundusze zewnętrzne. W tym zakresie sprawdził się Rządowy Fundusz Polski Ład. Ten Program Inwestycji Strategicznych zapewnił tu prawie 4,1 miliona złotych dofinansowania, gdy cała inwestycja kosztowała niespełna 4,3 miliona złotych. Przy otwarciu gotowej drogi nie zabrakło więc polityków z ugrupowania sprawującego obecnie władzę w kraju, ale byli też przedstawiciele samorządu lokalnego, także sołectwa oraz firmy, która budowę zrealizowała.
Co tak właściwie tu wykonano? Przeprowadzono rozbiórkę istniejącego mostu i budowę w jego miejsce nowego obiektu. To było niezbędne, bo zamknięcie mostu w związku z jego stanem spowodowało też wyłączenie z użytku całego lokalnego połączenia tą trasą. Wykonano następnie też przebudowę drogi gminnej, a wzdłuż całej jej długości wykonano chodnik. Nasyp w rejonie mostu umocniono, podobnie jak pobliskie brzegi rzeki Kocinki. Przerobiono też istniejący odcinek kanalizacji deszczowej, uzupełniając go o dodatkowe fragmenty. Tak zrealizowana inwestycja powinna zapewnić spokojne korzystanie z drogi i mostu przez szereg lat. To lokalnie bardzo ważne i zręczne połączenie drogowe. Dobrze, że znalazły się środki, by się nim ostatecznie zająć. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kamyk

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kamyk

W Kamyku poleciało prawko

Jarosław Jędrysiak4 lipca 2024

Dodatkowy monitoring w Kamyku

Jarosław Jędrysiak18 lutego 2024

Teren przy szkole już zagospodarowany

Jarosław Jędrysiak7 grudnia 2023

Policjanci uświadamiają rodziców

Jarosław Jędrysiak5 grudnia 2023

Musieli usunąć groźne odpady

Jarosław Jędrysiak18 września 2023

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny

Marcin Syguda11 sierpnia 2023