Wręczyca Wielka

Charytatywny bal, czy początek kampanii wyborczej?

Impreza była ogólnodostępna. Każdy mógł kupić wejście na bal – zaprzecza starosta Kiepura.
Charytatywny bal, czy początek kampanii wyborczej?

W minioną sobotę we Wręczycy Wielkiej starostwo powiatowe w Kłobucku, zorganizowało kolejną edycję balu charytatywnego. Impreza była odpłatna – i to wcale nie mało – bo za parę trzeba było zapłacić ponad 700 zł. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że starostwo połączyło zamkniętą, odpłatną imprezę z „Galą Jubileuszową z okazji 25-lecia Powiatu Kłobuckiego”, która była inauguracją obchodów

– Czy inauguracja 25-lecia powiatu nie powinna odbyć się w przestrzeni publicznej, ogólnodostępnej i przede wszystkim nieodpłatnej, a nie za zamkniętymi drzwiami na płatnej imprezie tanecznej? – pyta jeden z uczestników balu. – Na bal namówili nas znajomi. Byliśmy przekonani, że w sobotni wieczór idziemy potańczyć przy dobrej muzyce, degustować potrawy i alkohol, a nie wysłuchiwać przemówień polityków za nasze pieniądze – dodaje czytelnik.
I co najważniejsze – jak podkreśla uczestnik balu – czy na „Jubileuszowej Gali” – jak napisano na zaproszeniu – nie powinni uczestniczyć wszyscy, którzy ten powiat przez 25 lat tworzyli, bo to chyba święto przede wszystkim społeczeństwa i demokracji, a nie poszczególnego ugrupowania politycznego.
Starosta Henryk Kiepura, który wraz z przewodniczącym rady, wicestarostą powiatu oraz prezesem stowarzyszenia Środowiskowego Domou Samopomocy w Krzepicach, które było współorganizatorem przedsięwzięcia zaprzecza, że była to zamknięta impreza.
– Impreza była ogólnodostępna. Każdy mógł kupić wejście na bal. Dochód z niego w wysokości 55 tys. zł przeznaczyliśmy na rzecz osób niepełnosprawnych – tłumaczy starosta.
Nikt nie zaprzecza, że cel był szczytny, a zebrana kwota całkiem spora. Powodzenie przedsięwzięcia zapewnili jednek jego uczestnicy, którzy najpierw zapłacili całkiem sporo za bilet, aby wejść na bal, a potem wzięli udział w licytacji.
Henryk Kiepura dodaje, że była to pierwsza duża impreza na której rzeczywiście zainaugurowano obchody, ale na każdej kolejnej organizowanej przez starostwo, będzie on również podkreślał, że jest to rok jubileuszowy dla powiatu kłobuckiego.
Dodajemy, że jubileuszowy i… przedwyborczy.

2 komentarze

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wręczyca Wielka

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wręczyca Wielka

Jest wsparcie dla kultury fizycznej

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Poznali magię nieba w planetarium

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

„Wiem, umiem, rozumiem”

Jarosław Jędrysiak26 kwietnia 2024

Przesadził – to mało powiedziane

Jarosław Jędrysiak13 lutego 2024

Jakie inwestycje w gminie Wręczyca?

Jarosław Jędrysiak31 stycznia 2024

Nasi na Planecie Energii

Jarosław Jędrysiak21 grudnia 2023