Materiał zewnętrzny

Na ile lat można wziąć kredyt gotówkowy?

Na ile lat można wziąć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy można otrzymać maksymalnie do 10 lat. Żaden bank nie udziela na dłuższy okres, ponieważ jest to ryzykowne, więc też nieopłacalne dla instytucji finansowej.

Na ile lat można wziąć kredyt gotówkowy?

Kredyty gotówkowe są udzielane maksymalnie na 10 lat. Nie ma banku w Polsce, który oferowałby dłuższy okres spłaty. Wiąże się to ze specyfiką produktu, gdyż przyznawany jest na dowolny cel, bez zabezpieczeń i poręczycieli. Z punktu widzenia instytucji finansowych, pożyczanie pieniędzy jest ryzykowne, ponieważ łatwiej utrzymać pracę przez kilka lat niż przez 15 czy 20, stąd wynikają powyższe ograniczenia w przypadku kredytu gotówkowego. Nic nie wskazuje na to, żeby kredyt gotówkowy na 15 lub 20 lat w najbliższym czasie, był udzielany, choć nie ma przepisu zakazującego podpisanie umowy kredytowej nawet na 25 lat. Obecnie udzielenie kredytu gotówkowego na 20-25 lat jest możliwe, ale pod zastaw mieszkania.

Co decyduje o wysokości kredytu gotówkowego?

Aby dostać kredyt gotówkowy trzeba mieć zdolność kredytową. Na jej podstawie bank zaoferuje kwotę i liczbę rat. Przy niskich dochodach, klient nie ma co liczyć na większą sumę. Przy kredycie konsumenckim brane są też pod uwagę inne czynniki jak: wiek kredytobiorcy, posiadane zobowiązania oraz liczba osób na utrzymaniu. Jeśli klient spłaca inne kredyty, bank weźmie je pod uwagę przy obliczaniu zdolności kredytowej. Osoby w starszym wieku również mają ograniczone możliwości pod kątem kwoty oraz ilości rat. Na stronie internetowej https://kredytowo.org/ można sprawdzić, jakie warunki trzeba spełnić, aby ubiegać się o kredyt gotówkowy online w określonej wysokości. Można też porównać produkty wielu banków, by wybrać najkorzystniejszą ofertę. Jest to bardzo ważne, bo tani kredyt gotówkowy pozwala sporo zaoszczędzić na miesięcznych ratach.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania a kalkulator kredytu gotówkowego

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) pozwala określić koszty kredytu. Procentowy wskaźnik został stworzony po to, żeby każdy klient mógł bez problemu porównać oferty banków oraz innych instytucji finansowych. Przy obliczaniu RRSO nie tylko oprocentowanie kredytu gotówkowego jest brane są pod uwagę, ale też takie koszty jak: prowizja, koszty rozpatrzenia wniosku kredytowego, opłata przygotowawcza, ubezpieczenie kredytu gotówkowego. Warto porównać oferty banków i wybrać najkorzystniejszą. Podjęcie pochopnej decyzji może sprawić, że kredyt bankowy lub pożyczka gotówkowa będzie droższym wydatkiem. Warto przeprowadzić dogłębną analizę ofert przy pomocy dostępnych rankingów i kalkulatorów. Dzięki RRSO, można szybko i w prosty sposób wyliczyć jaka jest całkowita kwota kredytu.

Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy?

Między kredytem gotówkowym a pożyczką jest różnica, dlatego wybierając produkt trzeba się upewnić, jakie jest źródło finansowania. W przypadku banku podczas składania wniosku trzeba przesłać dokumenty potwierdzające tożsamość i źródło otrzymywania dochodów. Kredytobiorca przesyła skan dowodu osobistego lub innego dokumentu, umowę o pracę czy cywilnoprawną, zaświadczenie o zarobkach, wyciąg z rachunku bankowego za dany okres. W przypadku otrzymywania renty i emerytury, potrzebne jest zaświadczenie z ZUS o pobieraniu świadczenia oraz o jego wysokości, jak i ostatni odcinek wypłaty środków. Osoby prowadzące działalność gospodarczą przesyłają, m.in. roczny PIT 36 czy 36L oraz potwierdzenie przychodów za miesiące poprzedzające wnioskowanie o kredyt gotówkowy online. Często banki wymagają tylko oświadczenia, więc uzyskanie środków jest znacznie prostsze.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Materiał zewnętrzny

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Materiał zewnętrzny

Przeprowadzka na terenie Katowic – jak pozbyć się odpadów wielkogabarytowych?

Redakcja10 maja 2024

Jak wybrać odpowiednią polisę na zagraniczne wakacje?

Redakcja8 maja 2024

Borelioza a odszkodowanie – co warto wiedzieć?

Redakcja13 marca 2024

Jak można zapłacić za autostrady w Polsce?

Redakcja5 września 2023

Wyjazd motocyklem w trasę – o czym warto pamiętać?

Marcin Syguda24 maja 2023

Kupno samochodu krok po kroku — o czym pamiętać?

Redakcja25 kwietnia 2023