Kłobuck

Brak przejścia – i na Skorupki jest niebezpiecznie

Wicekomendant zapowiedział zajęcie się problemem bezpieczeństwa pieszych na skrzyżowaniu drogi krajowej z ulicą Skorupki. Wiele osób chodzi tędy na cmentarz, a oznakowanie drogi – brak przejścia – to poważny brak do rozwiązania. POLICJA KŁOBUCK
Brak przejścia – i na Skorupki jest niebezpiecznie

Problemy z ruchem drogowym promieniują coraz dalej od korkującego się ronda w centrum miasta na drodze krajowej. Istotny stał się na przykład brak przejścia dla pieszych na ulicy Skorupki

Problem został podniesiony na sesji rady miejskiej w lutym. Chodzi o to, że gdy korkuje się droga krajowa, to niektórzy kierowcy chętnie korzystają ze skrótu przez ulicę Skorupki, by nie stać w korku i tędy szybciej dostać się do centrum – gdy jadą od strony Częstochowy. Z drugiej strony korek na krajówce powoduje, że dłużej trwa wyjeżdżanie na tę drogę z ulicy Skorupki. Tworzy się dodatkowy lokalny korek. Kierowcy, którzy wyjeżdżają ze Skorupki, wypatrują krótkich momentów, gdy można po prostu wyjechać na drogę krajową. Robi się niebezpiecznie, gdy w tym miejscu pojawiają się piesi. Bo zdarza się, że przeciskają się pomiędzy stojącymi na Skorupki autami i nie mogą być pewni, czy kierowcy – czekający na możliwość wjazdu na krajówkę – nagle nie ruszą (po prostu ich przypadkiem nie zauważając). Tak samo kierowcy skręcający z drogi krajowej w ulicę Skorupki również mogą natknąć się na pieszych przechodzących tu przez tę drogę podporządkowaną. Po prostu może tu być niebezpiecznie. A piesi w praktyce tak naprawdę nie powinni tu wchodzić na jezdnię – bo formalnie przejścia nie ma.
No ale to teoria. Bo w praktyce wzdłuż drogi krajowej i wzdłuż ulicy Skorupki przemieszcza się wielu pieszych. Idą na cmentarz, idą do restauracji. Przejścia formalnie może nie ma, ale faktycznie ono jakby funkcjonuje – a to znaczy, że jest po prostu konieczne, by powstało też w sposób formalny. Zanim ktoś tu kogoś potrąci. Szczególnie ważne, że przechodzić tu przez drogę mogą często ludzie starsi, mniej sprawni, niezdolni zareagować na nagłą sytuację na drodze. Wiele takich osób spaceruje na cmentarz. I nie chciałoby się, by to określenie nabrało też znaczenia przenośnego. Trzeba więc coś z tym fantem zrobić. Do problemu na gorąco odniósł się podinspektor Marcin Kasyk, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku.
– Jeżeli taka kwestia była poruszana na sesji, to na pewno zadania w tym kierunku podjął wydział ruchu drogowego – powiedział na wstępie oficer. – Z naszej strony są to też wystąpienia dotyczące organizacji ruchu – dodał.
O to właśnie chodzi – prawdopodobnie trzeba coś zmienić w obrębie tego skrzyżowania. I niefachowym okiem można ocenić, że potrzeba tu po prostu dodania brakującego przejścia dla pieszych. Oczywiście według zasad wyznaczonych przez specjalistów od inżynierii ruchu drogowego.
Wicekomendant zapowiedział, że problemem zajmie się zaraz po sesji. Wydział ruchu drogowego powinien kwestię przeanalizować i uruchomić procedury, by zagrożenie zostało zlikwidowane. Podinspektor Kasyk zadeklarował zresztą, że podczas kolejnej sesji rady miejskiej, na której będzie obecny, odniesie się też do tej kwestii – i powie, co w tej sprawie zrobiono.
Czekamy zatem na pozytywne rozwiązania. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak2 grudnia 2024

IV Andrzejkowy Turniej Carcassonne w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak25 listopada 2024

Modernizacja orlika na wyciągnięcie ręki

Jarosław Jędrysiak25 listopada 2024

Akt oskarżenia w sprawie wypadku drogowego w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak24 listopada 2024

Na Korczaka już znacznie bezpieczniej

Jarosław Jędrysiak21 listopada 2024

Uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy kłobuckiej Jedynce

Jarosław Jędrysiak21 listopada 2024