Powiat

Niejadalne „ziemniaki jadalne”

Tak wygląda opakowanie skażonych ziemniaków. GIS
Niejadalne „ziemniaki jadalne”

Zatrucie nadmiarem środków ochrony roślin to przyczyna wycofania ze sprzedaży partii ziemniaków. Jak rozpoznać niebezpieczny produkt?

Ostrzeżenie podaje Główny Inspektor Sanitarny. Chodzi o dostępne w lidlach „Ziemniaki jadalne sałatkowe 1,5 kg, odmiana PRIMABELLE”. Partia produktu oznaczone numerem L 09/02, zapakowana dla Lidl Sp. z o.o. Sp. k. przez P. P-U-H Awex sp. z o.o. Kościuszków 11, 63-460 Nowe Skalmierzyce zawiera w sobie niedopuszczalny poziom pestycydów. Na podstawie oceny ryzyka uznano, że spożycie ziemniaków zawierających stwierdzony poziom chloroprofamu może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów. Nie należy więc taki ziemniaków jeść.
Dystrybutor wdrożył już procedurę wycofania wskazanej partii ze sprzedaży ze sklepów na terenie województw: łódzkiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego, w których dana partia była dystrybuowana oraz umieścił informacje o wycofaniu w sklepach. Klienci mogą zwrócić artykuł w każdym sklepie bez konieczności okazywania paragonu. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują wycofanie kwestionowanej partii produktu z obrotu w Polsce i prowadzą dalsze postępowanie wyjaśniające.
Komunikat GIS pochodzi ze środy, więc warto sprawdzić, czy nie zdążyło się przypadkiem kupić wadliwego produktu i czy się go nie trzyma w domu. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Świetne wyniki naszych maturzystów

Jarosław Jędrysiak12 lipca 2024

Wystartował „Dobry Start”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Podano stan kont ZUS po waloryzacji składek

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Na międzynarodowych łączach

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2024

Radary poszły w ruch

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2024

Wkrótce rusza kolejna odsłona programu „Dobry start”

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2024