Kalej

Rusza budowa szkoły. Będzie też żłobek

Tak prezentuje się przebudowana szkoła – według projektu.
Rusza budowa szkoły. Będzie też żłobek

Gmina Wręczyca ma już podpisaną umowę na realizację rozbudowy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Kornela Makuszyńskiego w Kalei

O planowanej inwestycji pisaliśmy już wcześniej. 18 kwietnia, w symbolicznym wbiciu łopaty pod budowę, wzięli udział m.in. poseł na sejm RP Szymon Giżyński, senator Ryszard Majer, wicewojewoda śląski Robert Magdziarz, wójt gminy Wręczyca Tomasz Osiński oraz inni przedstawiciele samorządu, a także dyrektor szkoły Mariola Wróbel i przedstawiciele społeczności szkolnej oraz przedstawiciele firmy, która realizować będzie zadanie.
– Mamy coraz więcej mieszkańców, więc i coraz więcej dzieci. Stąd ta decyzja o rozbudowie szkoły. W ciągu niemal 10 lat liczba dzieci wzrosła trzykrotnie. Budynek szkoły w Kalei jest jedną z najmniejszych wśród palcówek oświatowych na naszym terenie – mówi wójt gminy Tomasz Osiński. – Ważną częścią tej inwestycji będzie żłobek, którego tak brakuje w naszej gminie. Jest to realizacja pierwszego z trzech planowanych na terenie naszej gminy żłobków – dodaje wójt.
Inwestycja polega na przebudowie i rozbudowie istniejącej placówki. Powstanie przedszkole 4-oddziałowe z oddziałem żłobkowym, sala gimnastyczna z zapleczem szatniowo-sanitarnym, łącznik między istniejącą a rozbudowaną częścią szkoły. Dodatkowo przebudowa obejmie istniejące zaplecze kuchenne, nie odpowiadające już aktualnym wymogom. Nastąpi ocieplenie ścian istniejącego budynku, zagospodarowanie terenu, zakup niezbędnego wyposażenia i urządzeń do funkcjonowania placówki.
Inwestycja jest spora. Gmina otrzymała na nią wsparcie finansowe w wysokości ponad 12 milionów złotych z Polskiego Ładu. Prace ruszą jeszcze w tym roku i potrwają około dwóch lat. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalej

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kalej

„Klasa z drewna”

Jarosław Jędrysiak13 listopada 2023

Dyskutowali o budowie szkoły

Jarosław Jędrysiak17 lipca 2023

Podwędził rower. Bezkarności nie będzie

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2023

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kalei z tytułem Złotej Szkoły NBP

Marcin Syguda1 czerwca 2023

Krok ku rozbudowie szkoły w Kalei

Jarosław Jędrysiak11 lutego 2023

Gmina rozbuduje szkołę

Jarosław Jędrysiak15 czerwca 2022