Kamyk

Otoczenie szkoły zmieni się

Szkoła w Kamyku uzyska nowe możliwości dzięki realizacji tej ważnej inwestycji.
Otoczenie szkoły zmieni się

Zagospodarowanie przestrzeni przy szkole w Kamyku tak, by lepiej służyła uczniom – w zakresie zwłaszcza wychowania fizycznego – zmieni się istotnie w wyniku realizacji ważnej inwestycji. Burmistrz właśnie podpisał niezbędną umowę

Administracja burmistrza Jerzego Zakrzewskiego doprowadziła do tego, że ta oczekiwana inwestycja w przyszłość młodzieży – poprzez inwestycję w infrastrukturę sportową przy szkole – może się rozpocząć. W środę, 24 maja, podpisana została umowę na zagospodarowanie terenu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. gen. Józefa Bema w Kamyku. Realizacja inwestycji kosztować będzie 2 088 540 złotych. Zajmie się nią PUH Brat-Bud Suś Lesław z Gliwic.
W doprowadzeniu do realizacji zadania pomógł wydatnie Rządowy Fundusz Polski Ład. Gmina na ten cel otrzymała dofinansowanie z funduszu w kwocie 1 642 072,50 zł. Mniej niż ćwierć kosztów pokryje z własnego budżetu.
W ramach tej inwestycji zaplanowano budowę boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią syntetyczną i piłkochwytami, wykonanie utwardzeń i ogrodzenia przyległego terenu, wykonanie elementów małej architektury i oświetlenia terenu oraz powstanie siłowni napowietrznej. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kamyk

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kamyk

W Kamyku poleciało prawko

Jarosław Jędrysiak4 lipca 2024

Dodatkowy monitoring w Kamyku

Jarosław Jędrysiak18 lutego 2024

Teren przy szkole już zagospodarowany

Jarosław Jędrysiak7 grudnia 2023

Policjanci uświadamiają rodziców

Jarosław Jędrysiak5 grudnia 2023

Musieli usunąć groźne odpady

Jarosław Jędrysiak18 września 2023

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny

Marcin Syguda11 sierpnia 2023