Powiat

W czerwcu bezrobocie wyższe niż rok temu

Bezrobocie poszło w górę. Daleko do stanu sprzed lat, ale od rekordowo niskiej liczby osób bez pracy też się już nieco oddaliliśmy. Sami mamy pewien wpływ na to, w którą stronę pójdą te sprawy w Polsce.
W czerwcu bezrobocie wyższe niż rok temu

Koniec spadków liczby bezrobotnych czy tylko sytuacja chwilowa? Do tej pory zwykle co miesiąc liczba osób bez pracy w powiecie była niższa niż rok temu. W czerwcu jest inaczej

Można się już było przyzwyczaić, że temat bezrobocia, kiedyś odmieniany przez wszystkie przypadki, obecnie jakby przestał istnieć. Pisaliśmy dość często, że liczba zarejestrowanych osób bezrobotnych w powiecie kłobuckim niemal co miesiąc biła rekordy z poprzednich lat. Sytuacja ta nie powtórzyła się w czerwcu. Na zamknięcie miesiąca Powiatowy Urząd Pracy w Kłobucku miał dane o 2354 osobach bezrobotnych. Rok temu takich zarejestrowanych bez pracy było w powiecie 2214. Czyli o 140 osób mniej. To już zauważalna różnica.
Panikować nie ma co, bo jeszcze w 2021 roku w czerwcu odnotowano 2480 osób bez pracy, a w pandemicznym 2020 roku ponad 2,5 tysiąca. Z drugiej strony jednak w 2019 roku osób bez pracy było w powiecie zarejestrowanych 2184. Jak widać, dziś do tej świetnej dla pracobiorców sytuacji jest dość daleko. No ale jeszcze dalej do stanu sprzed lat, bo dajmy na to w 2015 roku liczba zarejestrowanych bezrobotnych w powiecie wynosiła – uwaga – 3777. Kto więc chciałby dziś grzmieć o problemie bezrobocia, niech lepiej wspomni czasy, gdy ono faktycznie było problemem, gdy liczba ludzi bez pracy w powiecie w niektórych miesiącach krążyła w okolicy 5 tysięcy.
A czy tamte mroczne czasy wrócą? To już zależy od różnych spraw, po części też od nas samych – jako obywateli tego kraju – i od naszych decyzji w sprawach państwowych, podejmowanych raz na kilka lat podczas wyborów. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Świetne wyniki naszych maturzystów

Jarosław Jędrysiak12 lipca 2024

Wystartował „Dobry Start”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Podano stan kont ZUS po waloryzacji składek

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Na międzynarodowych łączach

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2024

Radary poszły w ruch

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2024

Wkrótce rusza kolejna odsłona programu „Dobry start”

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2024