Kłobuck

„Stop agresji na drodze, motocykle są wszędzie”

Przez Kłobuck przejechali motocykliści.
„Stop agresji na drodze, motocykle są wszędzie”

W sobotę kłobuccy policjanci wraz z Klubem Motocyklowym SKL Dragon przeprowadzili działania profilaktyczne „Stop agresji na drodze, motocykle są wszędzie!”. Kampania była połączona z paradą motocyklową. Nie zabrakło również policyjnych motocykli. – Poprawa bezpieczeństwa, w tym promowanie bezpiecznych zachowań na drodze jest jednym z priorytetów kłobuckiej drogówki – zaznacza podkomisarz Marlena Wiśniewska z kłobuckiej policji

Dziś na drogach jest spory ruch. Sezon urlopowy w pełni, a słoneczna letnia pogoda sprzyja wyjazdom. Wraz z nasileniem ruchu, wzrasta niebezpieczeństwo wypadku. Często kierowcy, zapominają o zagrożeniach, jakie mogą stwarzać dla siebie i innych uczestników ruchu. Do wypadków najczęściej dochodzi przez nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie lub nieustąpienie pierwszeństwa. Tym, którym prędkości nie ustąpiono, doprowadzając do wypadku, niejednokrotnie bywają też motocykliści. Są kierowcy, który zbyt rzadko spoglądają w lusterka wsteczne i wykonują manewry skrętu bez upewnienia się, czy ktoś za nimi jedzie, a nieraz także bez włączenia kierunkowskazu.
W sobotę policjanci z ruchu drogowego wraz z Klubem Motocyklowym SKL Dragon przeprowadzili działania profilaktyczne pod nazwą „Stop agresji na drodze, motocykle są wszędzie!”. Kampania ta była połączona z VI Smoczym Zlotem Motocyklowym. Kłobucka drogówka pilotowała przejazd dużej grupy motocykli od miejscowości Zawady aż do kłobuckiego rynku. Policjanci podczas spotkania pasjonatów motocykli przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W szczególności apelowali, aby unikali oni brawurowej i niebezpiecznej jazdy oraz stosowali się do ograniczeń prędkości, zwłaszcza na terenie zabudowanym.
Bezpieczeństwo motocyklistów zależy w dużej mierze od innych uczestników ruchu. Lato charakteryzuje się zwiększoną liczbą motocykli na drogach, o czym z kolei powinni pamiętać podróżujący samochodami.
– Bezpieczeństwo osób poruszających się jednośladami jest bardzo ważne, gdyż są oni niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Nasza akcja doskonale wpisuje się w główne cele ogólnopolskiej akcji: „Jednośladem bezpiecznie do celu – motocykliści”. Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię. Motocyklista często nie jest w stanie wykonać takich manewrów hamowania i omijania, jakie można wykonać samochodem. Świadomość taka powinna towarzyszyć każdemu kierowcy – dodaje podkomisarz Wiśniewska. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Pociągi pojadą, ale się nie zatrzymają

Jarosław Jędrysiak24 lipca 2024

Co z projektem dla zalewu Zakrzew?

Jarosław Jędrysiak23 lipca 2024

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024