Kłobuck

Burmistrz dyskutował o drogach wojewódzkich

Burmistrz argumentował za podjęciem przebudów dróg wojewódzkich.
Burmistrz dyskutował o drogach wojewódzkich

Jerzy Zakrzewski rozmawiał z politykami na temat przebudowy dróg wojewódzkich, na którą czekamy już od lat. Argumenty, nawet jeśli dla nas oczywiste, warto powtarzać i przypominać tym, którzy mają możliwość sprzyjać decyzjom, których w tej kwestii oczekujemy

Potrzeba gruntownej przebudowy dróg wojewódzkich, które przebiegają przez Kłobuck, jest wszystkim świetnie znana i to od dawna. Trudno byłoby zliczyć przypadki, gdy sygnalizowano problemy z obecnym stanem tych dróg, w tym stanem bezpieczeństwa na nich. Wiele razy temat wracał na sesjach samorządu – i to nie tylko w kontekście ronda w Łobodnie, ale i innych rozwiązań, które na tych starych już drogach są potrzebne, żeby można było z nich bezpiecznie korzystać przy obecnym natężeniu ruchu. Wszystkie argumenty w zasadzie są znane. Ale – tak to jest – za sprawami, które przez decydentów są jakby odłożone gdzieś w kąt, po prostu trzeba chodzić. Wspominaliśmy niegdyś, jak burmistrz skorzystał z obecności marszałka województwa, by mu brak ronda w Łobodnie zademonstrować na miejscu. Teraz temat dróg wojewódzkich Jerzy Zakrzewski szeroko omówił z gośćmi, którzy przybyli do kłobuckiego ratusza.
W ubiegłym tygodniu w Urzędzie Miejskim w Kłobucku odbyło się mianowicie spotkanie burmistrza Kłobucka Jerzego Zakrzewskiego z poseł Izabelą Leszczyną, członkiem zarządu województwa Krzysztofem Klimoszem oraz radną sejmiku wojewódzkiego Martą Salwierak. Uruchomienie tej oczekiwanej u nas od lat inwestycji – bo przecież plany wykonywano już na tyle dawno, że może niektórzy o tym zdążyli zapomnieć – leży w gestii władz wojewódzkich. Jak wiemy, w samorządzie wojewódzkim nie tak dawno temu doszło do dużej zmiany politycznej. Ta obecna konfiguracja władz wojewódzkich ma więc szansę „wykazać się” – i pokazać, że drogi wojewódzkie DW491 i DW492 to nie jakieś szlaki w zapomnianej głuszy, ale też infrastruktura, o którą z poziomu województwa zamierza się dbać – bo i mieszkańcy naszego powiatu są ważni dla obecnie rządzących samorządem wojewódzkim tak na serio, a nie tylko w czasie kampanii wyborczej. Na razie pozostaje być dobrej myśli i – co poniekąd robi burmistrz – „wiercić dziurę w brzuchu” komu trzeba o to, by w końcu obie drogi z planów na papierze zamieniły się w realizowane w terenie inwestycje. Argumenty, nawet jeśli oczywiste, warto powtarzać. Dyskusja burmistrza z wyżej wspomnianymi gośćmi na temat dróg wojewódzkich na naszym terenie to na pewno krok w tym kierunku. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 509 876 258

Więcej w Kłobuck

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024