Powiat

Przed nowymi narkotykami trzeba przestrzegać

Policja współdziała w sanepidem w zakresie problemu narkotykowego, który dotyczy także naszego młodego społeczeństwa.
Przed nowymi narkotykami trzeba przestrzegać

Nielegalne środki psychoaktywne to dziś, niestety, spory problem. Liczba takich substancji jest duża, ryzyko związane z ich zażywaniem może być spore. Poza przeciwdziałaniem temu, co w tej sferze jest po prostu naruszaniem prawa – czym Policja zajmuje się stale – potrzeba też akcji profilaktycznych, by uświadamiać młodym ludziom, na czym polega zagrożenie

W zakresie edukowania o niebezpieczeństwach wynikających z zażywania środków psychoaktywnych współdziałają różne instytucje. U nas w kłobuckiej komendzie odbyło się spotkanie policjantów z przedstawicielkami kłobuckiego sanepidu. Ze strony kłobuckiej policji wzięły w nim udział policjantki z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej, dzielnicowi i policjant z pionu kryminalnego, a także, z racji wagi sprawy, pierwszy zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku podinsp. Marcin Kasyk.
Współpraca policji i sanepidu w zakresie profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu nowych substancji psychoaktywnych wśród młodych ludzi ma charakter stały. Jest to ważna sfera działalności na rzecz bezpieczeństwa społeczeństwa. Podczas tej obecnej wizyty przedstawicielki kłobuckiego sanepidu szeroko omówiły założenia akcji informacyjno- edukacyjnej „Nowe narkotyki – Nowe zagrożenia”. Ale nie tylko. Problem narkotyków nie jest, niestety, czymś od nas odległym, bo występuje także w naszym powiecie. Sanepid sytuację tę przedstawia z puntu widzenia sytuacji epidemiologicznej zatruć środkami psychoaktywnymi na terenie powiatu kłobuckiego. Dochodzi do takich przypadków. I podczas spotkania zostały również omówione propozycje wspólnych działań w celu przeciwdziałania temu problemowi. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Świetne wyniki naszych maturzystów

Jarosław Jędrysiak12 lipca 2024

Wystartował „Dobry Start”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Podano stan kont ZUS po waloryzacji składek

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Na międzynarodowych łączach

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2024

Radary poszły w ruch

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2024

Wkrótce rusza kolejna odsłona programu „Dobry start”

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2024