Powiat

Zatrzymali dwa prawka

ARCH.
Zatrzymali dwa prawka

Jazda ponad setką w terenie zabudowanym wciąż się zdarza, choć większość kierowców, nawet jeśli prędkość przekracza, to pilnuje tego, aby nie aż tak bardzo – bo nie chce stracić prawa jazdy. Ostatnie tego rodzaju przypadki w powiecie kłobuckim miały miejsce w gminach Miedźno i Kłobuck

W piątek 21 lipca policjanci z kłobuckiej drogówki kontrolowali prędkość Mokrej w gminie Miedźno. Około godziny 10.35 mundurowi namierzyli tam volkswagena, który zdecydowanie za szybko przejeżdżał przez tę miejscowość. Urządzenie pomiarowe typu TruCAM wskazało, że samochód poruszał się z prędkością 102 km/h, a więc o wiele za szybko jak na teren zabudowany, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Podczas kontroli okazało się, że samochodem kierował 32-letni obywatel Ukrainy.
Kolejny podobny przypadek miał miejsce 23 lipca w Białej w gminie Kłobuck. Podczas pomiaru prędkości peugeota mundurowi ustalili, że 53-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego poruszał się z prędkością 103 km/h w terenie zabudowanym. W tym przypadku miejsce prowadzonej kontroli prędkości było wytypowane na podstawie zgłoszenia dokonanego za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zgłoszenie, jak widać, potwierdziło się.
– W związku ze znacznym przekroczeniem prędkości obaj kierowcy stracili prawa jazdy na trzy miesiące i zostali ukarani mandatami w kwocie po 1,5 tys. złotych. Na ich konta dopisano również po 13 punktów karnych – podaje rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Policja tradycyjnie apeluje do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. – Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za nas samych, ale również za innych uczestników ruchu drogowego – apeluje policjantka. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Świetne wyniki naszych maturzystów

Jarosław Jędrysiak12 lipca 2024

Wystartował „Dobry Start”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Podano stan kont ZUS po waloryzacji składek

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Na międzynarodowych łączach

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2024

Radary poszły w ruch

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2024

Wkrótce rusza kolejna odsłona programu „Dobry start”

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2024