Powiat

Dzień sportu zapowiedziany na wrzesień

Niemal każda sportowa aktywność da się wpisać w ramy Narodowego Dnia Sportu.
Dzień sportu zapowiedziany na wrzesień

Narodowy Dzień Sportu ma się odbyć 17 września. Jeśli ktoś o nim nie słyszał, to znaczy, że przeoczył dotychczasowe 10 edycji – bo tegoroczna jest już 11. W całym kraju w ramach Narodowego Dnia Sportu odbywają się setki wydarzeń sportowych, co ma za cel zachęcenie Polaków do aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia

Można dołączyć. Aby zostać partnerem akcji, wystarczy zorganizować u siebie w placówce bezpłatny trening i zgłosić to na formularzu Fundacji Zwalcz Nudę. Kampania jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jej ideą nie jest zmuszanie dzieci czy młodzieży do ćwiczeń narzuconych z góry, ale pozostawienie wolnego wyboru. Wśród dziesiątek dyscyplin każdy może znaleźć coś dla siebie.
W ramach Narodowego Dnia Sportu w kilkuset placówkach sportowych w całym kraju organizowane są dni otwarte, bezpłatne treningi i inne wydarzenia. Jest to na przykład piknik na błoniach PGE Narodowego w Warszawie. Tam ma się pojawić ponad stu wystawców z różnych branż, w tym strategiczni partnerzy wydarzenia – polscy producenci warzyw i owoców. Będą prezentacje kulinarne i degustacje, a także będzie można skorzystać z porad dietetycznych. Będzie okazja, by przypomnieć dzieciom, że zdrowie zaczyna się w kuchni, każdy dzień od dobrego śniadania, a warzywa i owoce powinny stanowić połowę tego co jemy. Organizatorzy Narodowego Dnia Sportu zapraszają do partnerstwa szkoły, siłownie, kluby sportowe, orliki, centra sportu, ale też wszystkie inne organizacje, które chcą zorganizować tego dnia bezpłatny trening. Aby dołączyć do Narodowego Dnia Sportu, trzeba wypełnić prosty formularz zgłoszeniowy na stronie www.narodowydziensportu. pl, gdzie należy podać informacje o planowanym treningu. (red. jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Świetne wyniki naszych maturzystów

Jarosław Jędrysiak12 lipca 2024

Wystartował „Dobry Start”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Podano stan kont ZUS po waloryzacji składek

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Na międzynarodowych łączach

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2024

Radary poszły w ruch

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2024

Wkrótce rusza kolejna odsłona programu „Dobry start”

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2024