Wręczyca Wielka

Podejrzanie jadący kierowca i pełno działek narkotyków

Podejrzanie jadący kierowca i pełno działek narkotyków

Najpierw policjanci zauważyli auto, którym ktoś kierował tak, jakby był nietrzeźwy. Potem, po zatrzymaniu tego pojazdu do kontroli, wyszły na jaw sprawy naprawdę poważne

Podczas wykonywania patrolu w Truskolasach policjanci z komisariatu we Wręczycy Wielkiej zatrzymali do kontroli osobowe audi. Dlatego, że styl jazdy wskazywał na to, że kierujący może być nietrzeźwy. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 24-letni kierowca co prawda jest trzeźwy, ale… coś jednak powoduje, że nie radzi sobie z normalnym kierowaniem autem.
– To, że 24-latek był trzeźwy, nie uśpiło czujności mundurowych. Badanie przeprowadzone narkotesterem wskazało, że kierujący może być pod wpływem środków odurzających, co ostatecznie potwierdzi wynik pobranej do badania krwi – podaje rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz. Kontrola wykazała rzeczy jeszcze bardziej bulwersujące.
– Z mężczyzną podróżował 25-latek, przy którym policjanci znaleźli marihuanę oraz amfetaminę – dodaje policjantka.
Takie odkrycie narkotyków spowodowało automatycznie, że powstała konieczność przeszukania także mieszkań obydwu mężczyzn. Rezultaty robią potężne wrażenie. – U 24-letniego kierowcy stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę, natomiast u 25-letniego pasażera – marihuanę i amfetaminę, z których można było przygotować prawie 630 działek dilerskich. Zabezpieczone środki poddane zostaną dodatkowym badaniom p zapowiada rzeczniczka policji.
W związku z tym, co ustalili policjanci, obaj po zatrzymaniu mężczyźni usłyszeli zarzuty.
– Kierowca usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu pod wpływem środka odurzającego oraz substancji psychotropowej, a także posiadania substancji psychotropowych, za co grozi kara do 3 lat więzienia, natomiast pasażer, który w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa, usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia. Na wniosek śledczych, sąd tymczasowo aresztował podejrzanego – dopowiada asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Teraz prowadzone postępowanie ma wyjaśnić dokładne okoliczności całej sprawy. Policja podaje, że jest to sprawa rozwojowa. To znaczy, że dochodzenie może pozwolić wykryć kolejne nielegalne sprawy i być może kolejne osoby, które powinny ponieść odpowiedzialność karną. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wręczyca Wielka

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Wręczyca Wielka

Wójt rozmawiała z prezes WFOŚiGW w Katowicach

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Jest wsparcie dla kultury fizycznej

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Poznali magię nieba w planetarium

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

„Wiem, umiem, rozumiem”

Jarosław Jędrysiak26 kwietnia 2024

Przesadził – to mało powiedziane

Jarosław Jędrysiak13 lutego 2024

Jakie inwestycje w gminie Wręczyca?

Jarosław Jędrysiak31 stycznia 2024