Wręczyca Wielka

Półkolonie z Pozytywnie Aktywnymi

Półkolonie z Pozytywnie Aktywnymi

Zakończyły się letnie półkolonie, które z myślą o dzieciach zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie Pozytywnie Aktywni oraz współpracującą z nim w tym zakresie Szkołę Podstawową im. Synów Pułku w Węglowicach

Wypoczynek letni dzieci zakończył się w tym tygodniu, we wtorek. Od 7 sierpnia uczestniczyli w nim uczniowie wszystkich klas ze szkół podstawowych na terenie gminy Wręczyca Wielka. Zresztą półkolonie miały nawet honorowy patronat, którego udzielił wójt Tomasz Osiński.
Organizatorzy zadbali o to, by podczas całego pobytu młodym uczestnikom półkolonii stale dopisywały dobre humory, a zmienna pogoda była rekompensowana mnóstwem atrakcyjnej zabawy. W ciągu dziesięciu dni półkolonii zapewniono różne atrakcje, także wyjazdowe. Dzieci były więc na przykład w kinie na filmie „Lassie. Nowe przygody”, a także w aquaparku w Częstochowie oraz w sali zabaw Lemon. Mimo wszystko główną atrakcją był dostępny na miejscu basen szkolny w Węglowicach. Dzieciaki pod czujnym okiem instruktorów pływania z klubu Delfin Kłobuck uczyli się tu i doskonali umiejętność pływania. Półkolonistom przypadły do gustu także proponowane przez opiekunów różne formy aktywności, jak choćby gry i zabawy ruchowe, konkursy i zawody sportowe, gry terenowe, warsztaty integracyjne, warsztaty plastyczne i rękodzielnicze oraz inne – zapewniające wszechstronny rozwój.
W ocenie organizatorów półkolonii wszystkich formach aktywności dzieci chętnie uczestniczyły i mogły też wykazać się pomysłowością i kreatywnością. Zakończenie turnusu miało formę festiwalu kolorów, połączonego z grillowaniem i zorganizowaną specjalnie dyskoteką. Każdy z uczestników półkolonii otrzymał także pamiątkowy upominek. A dodatkową niespodzianką było zorganizowanie nocnego pływania dla wszystkich uczestników kolonii oraz ich rodziców. (red. jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wręczyca Wielka

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Wręczyca Wielka

Wójt rozmawiała z prezes WFOŚiGW w Katowicach

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Jest wsparcie dla kultury fizycznej

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Poznali magię nieba w planetarium

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

„Wiem, umiem, rozumiem”

Jarosław Jędrysiak26 kwietnia 2024

Przesadził – to mało powiedziane

Jarosław Jędrysiak13 lutego 2024

Jakie inwestycje w gminie Wręczyca?

Jarosław Jędrysiak31 stycznia 2024