Powiat

Kontrolowali trzeźwość

W miniony poniedziałek policjanci z kłobuckiej drogówki przeprowadzili kolejną w tym roku akcję „Trzeźwość”.
Kontrolowali trzeźwość

W miniony poniedziałek policjanci z kłobuckiej drogówki przeprowadzili kolejną w tym roku akcję „Trzeźwość”. W czasie działań, w różnych miejscach na terenie powiatu, mundurowi skontrolowali ponad 600 kierowców. Niestety okazało się, że trzech z nich prowadziło pojazdy w stanie nietrzeźwości, natomiast dwóch znajdowało się w stanie po użyciu alkoholu.

Wyjątkowo dużą nieodpowiedzialnością okazał się 36-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego, kierowca ciągnika siodłowego marki Mercedes wraz z naczepą, który został zatrzymany do kontroli około godziny 5.25 na ul. Częstochowskiej w Miedźnie. W trakcie badania stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że w jego organizmie było ponad promil alkoholu. Na miejscu policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy, natomiast jego sprawą będą zajmować się teraz kryminalni. Po usłyszeniu zarzutów karnych mężczyzna będzie musiał liczyć się z surowymi konsekwencjami. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi między innymi wysoka grzywna, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz więzienie. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.
Biorąc pod uwagę czas i trasę jaką poruszał się nieodpowiedzialny kierowca, można przypuszczać, że interwencja dzielnicowego pozwoliła uniknąć kolejnej drogowej tragedii.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 509 876 258

Więcej w Powiat

Świetne wyniki naszych maturzystów

Jarosław Jędrysiak12 lipca 2024

Wystartował „Dobry Start”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Podano stan kont ZUS po waloryzacji składek

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Na międzynarodowych łączach

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2024

Radary poszły w ruch

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2024

Wkrótce rusza kolejna odsłona programu „Dobry start”

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2024