Łobodno

Profilaktyka na festynie

Podczas festynu policjanci prowadzili działania profilaktyczne.
Profilaktyka na festynie

Sznupek – policyjna maskotka – robił za atrakcję festynu w Łobodnie. Przyciągał uwagę dzieci. A policjanci wykorzystali to, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Działania profilaktyczne to kluczowa sprawa, aby nie dochodziło do nieszczęść

Mundurowi wraz ze Sznupkiem wzięli udział w festynie w Łobodnie. W czasie imprezy rozmawiali z dziećmi i ich opiekunami na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa, w tym także bezpiecznej drogi do szkoły. Aby najmłodszym zapewnić wrażenia i ułatwić zapadanie w pamięć ważnych informacji, policjanci pozwalali im obejrzeć z bliska sprzęt, który wykorzystują w codziennej służbie.
W festynie na terenie Bazy Sportowo- Rekreacyjnej w Łobodnie – zorganizowanym przez KGW w Łobodnie oraz LKS Oksza Łobodno – ze strony Policji, dla przeprowadzenia działań profilaktycznych, wzięła udział profilaktyk społeczny kłobuckiej komendy asp. szt. Agnieszka Furgalska, którą w realizacji zadania wspierał asp. szt. Wojciech Bujak.
– W związku z akcją „Bezpieczna droga do szkoły” w czasie pikniku stróże prawa przypominali najmłodszym najważniejsze zasady ruchu drogowego, a także zwracali uwagę na to jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, które mogą nawet uratować życie. Mundurowi rozmawiali zarówno z dziećmi jak i z ich opiekunami – podaje zastępca rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Kamil Raczyński. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Łobodno

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Łobodno

Będzie zielona pracownia w szkole

Jarosław Jędrysiak18 maja 2024

Złapany pijany za kierownicą dwa razy jednego dnia

Jarosław Jędrysiak14 maja 2024

Dzieci wykonały kreatywne prace plastyczne

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024

III edycja Konkursu Plastycznego ”O krasnoludkach i sierotce Marysi”

Jarosław Jędrysiak29 stycznia 2024

Duży tenisowy sukces braci

Jarosław Jędrysiak28 czerwca 2023

Plac zabaw w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Marii Konopnickiej w Łobodnie otwarty

Marcin Syguda6 czerwca 2023