Kłobuck

Remont drogi wojewódzkiej coraz bliżej

Kolejny krok w kierunku przebudowy drogi wojewódzkiej przez Kamyk i Łobodno.
Remont drogi wojewódzkiej coraz bliżej

W Kłobucku kują póki gorące. Niedawno świetną wiadomością była informacja, że wreszcie samorząd województwa zamierza przeznaczyć środki na oczekiwaną przebudowę drogi wojewódzkiej nr 491. Teraz już podejmowane są ostatnie uzgodnienia, by mogła się rozpocząć procedura przetargowa

Przypomnijmy, że wiadomość o przeznaczeniu środków wojewódzkich na oczekiwaną od lat przebudowę drogi wojewódzkiej nr 491 była jedną z najbardziej pozytywnych informacji z samorządowego województwa w okresie ostatnich lat. Jednocześnie burmistrz Jerzy Zakrzewski, wyrażając satysfakcję z takiej decyzji władz wojewódzkich, zaznaczał ostrożnie, że z otwieraniem szampana warto poczekać do rozstrzygnięcia przetargu na te roboty drogowe. Teraz widać, że nie ma tu bezczynnego czekania na rozwój wypadków. Sprawa tej inwestycji posuwa się do przodu. W tym tygodniu w Urzędzie Miejskim w Kłobucku odbyło się spotkanie burmistrza Kłobucka z radną Sejmiku Wojewódzkiego Śląskiego Martą Salwierak oraz Małgorzatą Drożdżyńską-Dudzińską – dyrektor Departamentu Komunikacji Regionalnej i Drogownictwa. Tematem rozmów były ostatnie uzgodnienia podejmowane przed rozpoczęciem procedury przetargowej. Chodzi tu oczywiście o przetarg, w ramach którego nastąpi wyłonienie wykonawcy remontu drogi wojewódzkiej nr 491. Poruszone zostały również tematy inne, a dotyczące dróg wojewódzkich w gminie Kłobuck. Jak sprawa doświetlenia przejść dla pieszych na drogach wojewódzkich oraz kwestia przejęcia przez gminę pasa zieleni w ciągu ulicy 3 maja w Kłobucku.
Wracając do drogi wojewódzkiej nr 491 – chodzi oczywiście o kompleksową przebudowę przebiegającej przez powiat kłobucki drogi relacji Biała – Kamyk – Łobodno i dalej przez nasz powiat w kierunku Działoszyna. Plany przebudowy dróg wojewódzkich w powiecie opracowywano już na tyle dawno, że na półkach pokryły się kurzem. Przez lata też podnoszono u nas, w tym i w Kłobucku, że te drogi, a wśród nich DW491, należałoby w końcu zacząć przebudowywać. Nie tylko ich stan się pogarsza, ale też rozwiązania dotyczące ruchu, które tu istnieją, są z innej epoki i przy dzisiejszym ruchu nie wystarczają. Stąd przewidziane ronda w ciągu drogi, która teraz ma iść do przebudowy. W tym „legendarne” już chyba rondo w Łobodnie.
Skoro szykowany jest przetarg, to znaczy, że sprawy idą w dobrym kierunku. I może faktycznie jeszcze nie czas szampana otwierać i świętować przebudowę drogi, ale… można już powoli sięgać po niego do lodówki. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024